Chci podpořit

Chci pomáhat dětem

Naši SOS rodinu tvoří tisíce soukromých dárců a desítky firem. Tuto podporu přeměňují naši pečovatelé a sociální pracovníci v každodenní pomoc dětem. Pojďte jim s námi pomáhat i vy.

Chcete pomáhat?
sos dětské vesničky

Jak pomáháme v číslech

3 069

dětem jsme pomohli v roce 2023

62 mil.

na pomoc dětem jsme získali od našich dárců

90 %

všech darů bylo použito na přímou péči o děti

Pomáháme dětem

Jak přispět

Vaše štědrost a podpora nám umožňuje být tady pro děti, o které se rodiče nemohou nebo neumějí postarat. Jakákoliv částka přispěje k tomu, aby navzdory tíživé životní situaci děti prožily radostné dětství a poznaly, co je láskyplný domov.

Chci podpořit
Firemní partnerství

Pro firmy

Víte, že jako firma si můžete dary odepsat z daní? Vítáme nejen finanční podporu, ale také věcné dary nebo váš čas jako dobrovolníků. Zjistěte, jak může podpořit děti firma.

Chci darovat
Naše příběhy

Příběhy dětí

Pomáháme

Další aktivity

Ohrožené děti
Ohrožené děti

EON pomáhá

Šetřením energiemi můžete pomoct nejen svému rozpočtu, ale i dětem, které to potřebují.

Více informací
SOS dětské vesničky
SOS dětské vesničky

Největší sbírka

Před 50 lety se v Československu uskutečnila celonárodní sbírka na stavbu SOS dětských vesniček. Lidé se spojili a pomohli opuštěným dětem vyrůstat v rodinném prostředí.

Více informací
Kdo nás podporuje

Naši patroni

Tereza Kostková
Tereza Kostková
Herečka a moderátorka, ambasadorka SOS dětských vesniček

Dostala jsem otázku, jestli bych nevěděla o někom, koho by bavilo stát se tváří SOS dětských vesniček a propojovat tak organizaci s médii a veřejností. A já jsem v té vteřině věděla, že by to bavilo mě, že na to mám prostor, čas, snad i zkušenost. Měla jsem pocit, že jsou to všechny potřebné „ingredience“, a tak jsem vzala telefon a zavolala jsem. Moc bych si přála, aby na světě nebyly žádné děti, které by potřebovaly vaší pomoc. V tom reálném světě jim přeji alespoň, aby té pomoci potřebovaly co nejméně. Aby se jim dostávalo hodně lásky, protože tu potřebujeme celoživotně, bez ní je život mnohem těžší.

Daniel Šmíd
Daniel Šmíd
expert na etiketu a odívání, ambasador SOS dětských vesniček

Jsem si vědom toho, že můj život je pro jistý okruh lidí inspirativní. Mohu tedy spojit svoji práci ve firmách, školách i pro širší veřejnost se sociální odpovědností. Jsem přesvědčen o tom, že „dobro-činnost“ by měla být pevnou součástí společenského života a nejen způsobem, jak snížit daňový základ nebo si pohladit karmu před Vánoci. K SOS dětským vesničkám mám dlouhodobě blízko, cítím zde sounáležitost a přátelství. Podporuji je finančně a také materiálně. Být ambasadorem je pro mě logickým vyústěním mé vazby k této organizaci.