Největší sbírka v dějinách ČR

Před 50 lety se v tehdejším Československu stalo něco nevídaného. Lidé se spojili, aby společně pomohli potřebným dětem. Ve spontánní celonárodní sbírce pak vybrali peníze na stavbu SOS dětských vesniček, kde mohly opuštěné děti poprvé vyrůstat v rodinném prostředí.

Proč děti i dnes potřebují Vaši pomoc

Od té doby se v naší zemi změnila spousta věcí. Přesto tu každý rok přijde o rodinu a skončí v kojeneckém ústavu téměř 1 500 miminek a dalších skoro 4 000 dětí je odebráno z péče jejich rodičů. Vyrůstají bez lásky, porozumění a důvěry. A následky si nesou celý život.

Česká republika je jednou z posledních evropských zemí, kde je dětem soustavně upíráno právo na to vyrůstat v rodinném prostředí. A to chceme s vaší pomocí změnit.

Videa

Jsme tady, aby v ČR už žádné dítě nemuselo vyrůstat bez rodiny

Před 50 lety se lidé spojili, aby pomohli opuštěným dětem

SOS záchranáři ročně zachrání stovky dětí, aby nepřišly o rodinu

Známé osobnosti podporují SOS záchranáře

Jak můžete pomoct dětem

SOS dětské vesničky od roku 1969 usilují o to, aby všechny děti mohly vyrůstat v rodině. Podpořte naše pracovníky, kteří umějí zachraňovat rodiny v nouzi nebo nabídnout náhradu za rodiny, které nefungují. Před 50 lety jsme to v Československu zvládli.

Kdo jsou SOS záchranáři

Každý den pomáháme dětem, o které se jejich rodiče nemůžou, nechtějí nebo neumějí postarat. Děláme všechno pro to, aby navzdory tíživé životní situaci prožily radostné dětství a poznaly, co je láskyplný domov.

Zobrazit více

Pokud si také myslíte, že každé dítě patří do rodiny, podpořte finančně další rozšíření našich služeb a přispějte k tomu, aby v naší zemi už žádné dítě nemuselo vyrůstat bez láskyplného rodinného prostředí.