Preventivní pomoc pro rodiny

SOS Kompas
Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

SOS Kompas

Navigujeme správným směrem životním vlnám navzdory. Sociální pracovnice řeší krizi s rodiči přímo v rodině. Snažíme se společně stabilizovat situaci a umožnit všem členům rodiny zůstat pohromadě.

Kdo jsme

SOS Kompas pomáhá v případech, kdy rodiče milují své děti a chtějí jim poskytnout domov, ale bojují s problémy, které nezvládají. Cílem naší péče je vyřešit sociální či materiální situaci, aby děti mohly vyrůstat doma. Kompas je preventivní služba, snažíme se zabránit odebrání dětí do náhradní péče.

Sociální pracovnice a pracovníci jsou skutečně kompasem. S ohroženou rodinou pracují v přirozeném prostředí, nejlépe u ní doma, kde se rodina cítí bezpečně. Nejčastěji pomáhají se zajištěním kvalitního bydlení, vyřízením podpory na úřadech nebo s přípravou dětí do školy.

Pomáháme ve vyloučených lokalitách i v rodinách, kde na první pohled vše klape. SOS Kompas sídlí v 6 velkých městech po celé ČR, ohrožené rodiny podporujeme i v desítkách obcí v okolí.

Jak pomáháme

• Poskytujeme pomoc při školní přípravě dítěte,
  • nácvik a upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovedností dítěte, pracovně výchovná činnost s dětmi i dospělými,
  • doprovázení dětí do školy, školského zařízení, k lékaři, na zájmové aktivity v doprovodu rodičů,
  • nácvik finanční gramotnosti dětí,
  • podpora a nácvik rodičovského chování včetně vedení hospodaření a udržování domácnosti,
  • podpora a nácvik sociálních kompetencí v jednání na úřadech, školách, školských zařízeních,
  • pomoc při hledání zaměstnání, při řešení zadlužení či jiných ekonomických problémů, sestavení rodinného rozpočtu,
  • pomoc při změně nevyhovujícího bydlení, při jednání s poskytovateli plynu, elektřiny a dalších služeb s pronajímateli bytových jednotek,
  • pomoc s ukončením užívání návykových látek.

Jak přesně pomoc vypadá?

Česká televize natočila reportáže o dvou centrech v Brně a Prostějově. Podívejte se, jak pomáháme:

lokace

Kde službu poskytujeme