Chci podpořit

SOS dětské vesničky

Pomáháme dětem

Každý rok s vaší pomocí podpoříme stovky rodin, dětí, pěstounů i mladých lidí.

Co děláme

Jsme nejstarší neziskovou organizací v Česku, která již více než 50 let pomáhá ohroženým dětem.

Sos dětské vesničky

Komu jsme pomohli?

Jsme tady pro děti, jejichž životem se právě prohnala bouře a rodiče se o ně nemohou, neumějí nebo nechtějí postarat. Snažíme se, aby přesto poznaly láskyplný domov a prožily radostné dětství. Tady jsou naše výsledky za rok 2023.

4 802

dětí a dospělých využilo některou z forem naší pomoci

kids

3 069

dětem jsme poskytli dlouhodobou, krátkodobou nebo jednorázovou podporu

kids

1 706

dětem jsme pomáhali dlouhodobě a systematicky

služby

Co děláme

Dětství může být vratké a nejisté, stejně jako kocábka na moři. Máme proto 6 služeb, které jako maják pomáhají vést ty, kteří to potřebují.

Preventivní pomoc pro rodiny

SOS KompasSociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmiSAS

SOS Kompas je preventivní služba pro rodiny ohrožené odebráním dětí. Pomáhá rodičům překonat životní krize, aby děti mohly zůstat doma a nemusely do náhradní péče.

Okamžitá pomoc dětem

SOS SluníčkoZařízení pro děti vyžadující okamžitou pomocZDVOP

Krizové centrum SOS Sluníčko je zařízení s nepřetržitým provozem pro děti, o které se jejich rodiče nemohou dočasně postarat, pro děti zanedbávané, zneužívané nebo týrané. V SOS Sluníčku se o děti staráme v prostředí velmi podobném tomu rodinnému a pomáháme jim udržet kontakt s rodiči a dalšími blízkými.

Podpora pěstounských rodin

SOS PřístavDoprovázení pěstounských rodinDPR

Jsme bezpečným přístavem pro pěstouny i děti, o které se starají – nabízíme zázemí pěstounským rodinám, pomáháme začínajícím pěstounům i těm, kteří už pěstounskou péči vykonávají delší dobu nebo těm, kteří se pěstouny teprve stát chtějí. Pěstounské rodiny podporujeme v devíti krajích.

Dům na půl cesty

SOS KotvaDomy na půl cestyDPC

Pomáháme mladým lidem od 18 do 26 let, kteří vyrostli v dětském domově nebo u pěstounů, se vstupem do dospělého života. Jsme kotva, která je jistí. Najdou u nás bydlení i podporu, která jim pomůže vykročit do samostatného života.

Volnočasové centrum pro děti a mládež

SOS KajutaNízkoprahové zařízení pro děti a mládežNZPDM

Nabízíme dětem a mladým lidem místo, kde najdou důvěru a oporu. Místo, kde mohou trávit čas hrou, najít si přátele, napsat si v klidu úkoly nebo se svěřit se svým trápením.

Tréninkové bydlení pro ohrožené rodiny

SOS KormidloCentrum sociální rehabilitace pro rodiny s dětmiCSRPRD

SOS Kormidlo je terénní a pobytová služba pro rodiny s dětmi v obtížné životní situaci. Během půlročního tréninkového pobytu se rodiče učí postarat se o své děti a zvládat samostatně každodenní povinnosti i náročnější problémy.

Centrum vzdělávání

Centrum vzdělávání

Neustále na sobě pracujeme a zvyšujeme kvalitu jak našich služeb, tak práce s ohroženými dětmi v ČR. K tomu přispívá i další vzdělávání a zvyšování kompetencí našich sociálních pracovníků a dalších zaměstnanců. Centrum vzdělávání nabízí kurzy, workshopy a semináře nejen pro zaměstnance SOS dětských vesniček, ale také pro kolegy působící mimo naši organizaci.

Ombudsman SOS dětských vesniček

Ombudsman SOS dětských vesniček

Dětský ombudsman hájí práva dětí a mladých lidí v situacích, kdy mají pocit, že jim někdo ubližuje, ohrožuje je nebo se z jakéhokoli důvodu necítí bezpečně. Děti se na něj můžou obrátit s čímkoli, co nechtějí svěřit rodičům, učitelům nebo svému známému pracovníkovi z SOS dětských vesniček. V případě, že chtějí svůj problém radši řešit se ženou, je jim k dispozici jeho zástupkyně.

SOS vesničky jsou andělé v lidské podobě. Bez jejich pomoci bych neměl tolik přátel, nevytvořil si stabilní život a nenašel takovou rodinnou atmosféru nikde jinde. SOS vesničky mi daly druhou šanci a já jim budu navždy vděčný za to, že mě přijaly.

Marek, bývalý svěřenec SOS vesniček
section image
finance

Jak hospodaříme?

Podporujeme děti, mladé lidi a rodiny. Pomoc financujeme z velké části z darů soukromých osob. Zjistěte, kolik stojí naše pomoc dětem.

Příjmy v roce 2023

Soukromé dary od lidí a firem činí více než polovinu našich příjmů. To nás zavazuje důsledně dbát na efektivní využívání svěřených prostředků.

Soukromé dary
65%
Veřejné zdroje
31%
Ostatní příjmy
4%

Chcete přispět?

Vaše podpora nám umožňuje být tady pro děti, o které se rodiče nemohou nebo neumějí postarat. Jakákoliv částka přispěje k tomu, aby navzdory tíživé životní situaci prožily radostné dětství a poznaly, co je láskyplný domov.

Chci podpořit
Děkujeme za podporu

Hlavní partneři SOS dětských vesniček

Heimstaden
E.ON Energie, a.s.
Generali
Pepco
Komeční banka
OMV
C&A
Heimstaden
E.ON Energie, a.s.
Generali
Pepco
Komeční banka
OMV
C&A
Aktuality

Co se u nás děje