Chci podpořit

Vybrané okruhy z finanční gramotnosti pro pěstounské rodiny

Všichni pěstouniPořádá SOS Přístav ZábřehOnline vzdělávání

Datum:18. 6. 2024
Čas:13:00 - 16:00
Lektor/ka:Mgr. Anna Hořejší, Mgr. Renata Haráková
Kapacita:40
Cena:Pouze pro zájemce, kteří mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče s naší organizací, pro tyto je vzdělávání zdarma
Místo konání:Online
Počet započtených hodin:3

Webinář je zaměřen na získání základního vhledu do problematiky finanční gramotnosti. Cílem je pomoci účastníkům orientovat se v obecných pojmech finanční a dluhové problematiky, jako jsou např.: půjčky, smlouvy, splátky, domácí rozpočet, příjmy, výdaje, dluhy, exekuce, předlužení, možnosti řešení dluhů, insolvence apod.

Vybrané aspekty:

• Umět se orientovat v právní rovině uzavírání smluv
  • Znát svá práva i povinnosti
  • Být informován o možnostech řešení v dluhové situaci
  • Znát svá práva při výkonu exekuce
  • Nebát se vyhledat odbornou pomoc apod.

Slovo lektorek: Kurz má ambici předat Vám informace v podobě, díky které budete schopni zodpovědět zvídavé dotazy svých ratolestí a odpovědně je připravit na dospělý život. Pokusíme se Vám ukázat, jak je možné nastavit pravidla, vést děti k zodpovědnosti, kdy zavést kapesné, jak šetřit, kdy utrácet, jak si určit priority.

Základní myšlenkou webináře je, předat Vám vědomosti z oblasti finanční a dluhové problematiky tak, abyste se Vy sami v těchto okruzích orientovali a mohli tak nejlépe vysvětlovat a provázet děti nejen složitými životními situacemi.

V souladu s čl. 6 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (dále jen „Obecné nařízení o ochraně osobních údajů“), jsou údaje shromažďovány a zpracovávány výhradně za účelem prokázání řádného a efektivního nakládání s prostředky Evropského sociálního fondu plus, které byly na realizaci projektu poskytnuty z Operačního programu Zaměstnanost plus. Údaje budou použity pro přípravu zpráv o realizaci projektu. Tento formulář může být kontrolován pracovníky implementační struktury uvedeného programu nebo osobami pověřenými k provedení kontroly při zachování mlčenlivosti o všech kontrolovaných údajích.

Účstníkům, kteří nemají zkušenost s aplikací MicrosoftTeams, doporučujeme provést zkušební hovor před vzděláváním.

Kontaktní osoba

Mgr. Eva Vaňková

Sociální pracovnice, SOS Přístav, Brno, Koordinátorka vzdělávání
+420 739 358 874eva.vankova@sos-vesnicky.cz

Přihlašovací formulář

Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobních údajů.