Kdo jsou SOS záchranáři

Dnes a denně pomáhají naši terénní sociální pracovníci dětem překonávat složité životní situace. Trpělivou a soustavnou prací v rodinách, kterým hrozí jejich odebrání, zachraňují děti, aby nepřišly o to nejcennější – o domov, bezpečí a rodinu.

Proč děti potřebují Vaši pomoc

Každý rok v České republice přijde o rodinu a skončí v kojeneckém ústavu téměř 1 500 miminek a dalších skoro 4 000 dětí je odebráno z péče jejich rodičů, kteří nezvládají zajistit jejich potřeby. Vyrůstají bez lásky, porozumění a důvěry. A následky si nesou celý život.

Tuzemský systém ochrany dětí je totiž zaměřený více na řešení důsledků než na včasné odhalování a odstraňování příčin problémů. Terénní sociální práce přitom dokáže účinně předcházet tomu, aby tisícovky dětí zbytečně ztrácely možnost vyrůstat v rodinném prostředí. A přesně toho chceme s vaší pomocí dosáhnout.