Kdo jsou SOS záchranáři

Dnes a denně pomáhají naši terénní sociální pracovníci dětem překonávat složité životní situace. Trpělivou a soustavnou prací v rodinách, kterým hrozí jejich odebrání, zachrání ročně stovky dětí, aby nepřišly o to nejcennější – o domov, bezpečí a rodinu. Další děti ale na jejich pomoc stále čekají.

Váš dar pomůže zachraňovat děti

Každý rok v České republice přijde o rodinu a skončí v kojeneckém ústavu téměř 1 500 miminek a dalších skoro 4 000 dětí je odebráno z péče jejich rodičů, kteří třeba kvůli ztrátě partnera, zaměstnání nebo zdravotním potížím nezvládají zajistit jejich potřeby. Tyto děti pak vyrůstají bez lásky, porozumění a důvěry. A následky si nesou celý život.

Práce terénního sociálního pracovníka pomáhá tyto a další složité životní situace vyřešit a předejít tak tomu, aby děti zbytečně přicházely o domov a rodinu. I malý dar má proto velký smysl.