Karlovarská SOS dětská vesničk...

Datum: 1. června 2020

Prvního června uplyne přesně padesát let od chvíle, kdy se první pěstounské maminky s dětmi nastěhovaly do čerstvě dokončených domků v nejstarší české SOS dětské vesničce v Doubí u Karlových Varů. Na její vybudování se složil doslova celý národ – během jednoho roku se na sbírkovém kontě 777 sešlo na 28 milionů korun (průměrný plat byl tehdy 1828 Kčs).  Od června 1970 tu domov a milující náruč našly téměř tři stovky dětí.
Přečíst článek

Darované notebooky pomáhají oh...

Datum: 20. května 2020

Zavření škol a zavedení domácí on-line výuky zamotalo hlavu dětem i nejedněm rodičům. V případě ohrožených rodin, kterým pomáháme se navíc ukázalo, že pro výuku po internetu nemá řada z nich potřebné vybavení. Někde postrádají počítač, jinde připojení k internetu a v některých rodinách, které jsou na tom materiálně nejhůře, chybí oboje. Díky darovaným počítačům se ale situaci postupně daří řešit.
Přečíst článek

Opětovná naléhavá žádost o obn...

Datum: 17. dubna 2020

Prodávat jízdní kola, potřeby pro kutily, květiny nebo třeba provozovat automyčky – to vše je v době nouzového stavu povoleno. Na rozdíl od poskytování sociálně-aktivizačních služeb pro ohrožené rodiny s dětmi, které kvůli ztrátě příjmů čelí nedostatku financí na základní potřeby a ve kterých se v důsledku omezení pohybu vyostřují už tak problematické vztahy a roste riziko fyzických trestů a domácího násilí. Proto s dalšími 26 organizacemi z Asociace Dítě a rodina znovu důrazně žádáme premiéra Andrej Babiš a ministryni Jana Maláčová o obnovení jejich činnosti!
Přečíst článek

SOS dětské vesničky otevírají ...

Datum: 31. března 2020

V náročné době karantény přinášejí SOS dětské vesničky dětem smysluplnou zábavu, při níž se mohou setkávat s vrstevníky, poznat nové kamarády, naučit se něco nového a získat příjemné zážitky přímo z domova. Projekt Společně v karanténě flexibilně využívá možností moderních technologií k překonání bariéry, která nás nyní odděluje a brání dětem rozvíjet sociální interakce, které tak nezbytně potřebují.
Přečíst článek