TZ: Počet nejmenších dětí v&nb...

Datum: 14. listopadu 2022

Nejmladší děti do 3 let věku nebudou smět být za dva roky, kdy skončí přechodné období, umísťovány do ústavní péče. Kojenecké ústavy (dnes nazývané dětské domovy do 3 let věku) tak, jak je známe, by měly přestat existovat. Při příležitosti Dne dětských práv, který každoročně slavíme 20. listopadu, SOS dětské vesničky zmapovaly, jak se náhradní péče o nejmenší děti vyvíjí a kde je potřeba přidat. Chystají také kampaň na zvýšení počtu pěstounů.
Přečíst článek

Prague Halloween for SOS Child...

Datum: 12. října 2022

V pondělí 31. října proběhne už šestý ročník charitativně-zábavné akce na pražských Vinohradech a na Žižkově. Vloni si sváteční večer užilo 600 dětí a na pomoc ohroženým dětem, kterým pomáhají SOS dětské vesničky, se vybralo přes 65 tisíc Kč. Akce se odehrává v reálných ulicích i virtuálně pro všechny, kdo bydlí jinde nebo se nemůžou zúčastnit, ale stejně chtějí znevýhodněným a opuštěným dětem dopřát šťastnější dětství.
Přečíst článek

Lavička Stanislava Nábělka sto...

Datum: 21. září 2022

Inženýr Stanislav Nábělek neměl vlastní děti. Když se jeho životní pouť blížila ke konci, odkázal své úspory dětem, které podporoval řadu let: sepsal závěť ve prospěch SOS dětských vesniček. U příležitosti třetího výročí od jeho odchodu jsme do areálu naší karlovarské SOS dětské vesničky umístili lavičku s pamětní tabulkou, abychom jeho jméno představili každému, kdo do naší karlovarské vesničky zavítá.
Přečíst článek

Nahlédl jsem do jiného světa...

Datum: 14. září 2022

Stanislav Gottfried měl nedávno unikátní možnost strávit jeden běžný pracovní den s naší kolegyní Monikou Pazderovou, vedoucí sociální pracovnicí terénní služby pro ohrožené rodiny SOS Kompas. Navštívil naše kanceláře, charitní bazar i jednu klientskou rodinu. Takové nahlédnutí pod pokličku naší práce se nepodaří jen tak někomu, proto jsme se pana Gottfrieda zeptali, jak to na něj zapůsobilo.
Přečíst článek