SOS dětské vesničky začnou dík...

Datum: 17. září 2021

Jedinečné partnerství s názvem A Home for a Home mezi Heimstaden a SOS dětskými vesničkami má mezinárodní rozměr. Chce společně vytvořit bezpečný domov a pevnou platformu pro rodiny a děti na celém světě. Třetí největší poskytovatel nájemního bydlení v Evropě poskytne této neziskové organizaci každoroční dar 100 EUR za každou bytovou jednotku, kterou vlastní (v současné chvíli přes 116 000 jednotek). Mezinárodní federace SOS dětských vesniček bude tyto peníze směřovat do více než 30 různých iniciativ v 19 zemích, například na programy na posílení rodiny, pěstounské péče a zaměstnanosti mladých lidí. Díky tomuto daru začnou české SOS vesničky po více než 50 letech své existence v Česku konečně fungovat i v Moravskoslezském kraji.
Přečíst článek

E.ON Vysmátá pouť pomáhá dětem...

Datum: 17. srpna 2021

Do města přijíždí EON vysmátá pouť, zábava pro celou rodinu. A protože k pouti patří úsměv a radost, bude právě úsměv stěžejném tématem celé akce. Součástí pouti jsou CO2 neutrální zábavné atrakce pro celou rodinu, úsměvna, střelnice i občerstvení. Zabaví se malí i velcí, rodiče i děti. Můžete si dát pouťovou limonádu, smlsnout si na cukrové vatě a společně si užít netradiční atrakce. Navíc nás ještě svou návštěvou můžete podpořit. Pouť zastavuje i v našich karlovarských vesničkách! Přijdete?
Přečíst článek

Dětský den si brněnská pěstouň...

Datum: 12. července 2021

Den dětí si naše brněnská pěstouňata užila na výletě v Soběšicích. A výlet to nebyl jen tak ledajaký, došlo během něho na orientační pátračku v lese, objevovaly se vodní cesty a cestičky a o dobrodružství na něm nebyla nouze. Po návratů domů pak děti díky dobrovolným hasičům vyzkoušely, jak uhasit požár, zapojily se do pohybových her nebo si jen tak užívaly slunečného dne.
Přečíst článek