Náplň práce

Vedoucí pilotního projektu specializace pěstounské péče

Od roku 2019 bude SOS Přístav v Praze realizovat pilotní projekt rozvoje specializované pěstounské péče. Hledáme vedoucího tohoto projektu, který se kromě doprovázení pěstounských rodin chce podílet na inovaci pěstounské péče. Více informací o projektu na https://www.sos-vesnicky.cz/co-delame/detail/pestounska-pece/sos-pristav-praha/

Náplň práce:

Vedoucí pracovník odpovídá za vedení služby, koordinaci poskytovaných služeb, spolupráci s metodickým centrem na vytváření a revizi metodických materiálů k nově nastavované službě.

Další část náplně práce na této pozici je přímá práce s pěstounskými rodinami zahrnující podporu a poradenství, koordinaci dalších odborných služeb na základě stanoveného plánu podpory rodiny, spolupráci na rozvoji kompetencí pěstounů a spolupráci s dalšími institucemi, zejména s OSPOD.

Očekáváme:

  • Vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
  • Výborná znalost zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí
  • Praxe v oboru sociálně-právní ochrany dětí alespoň 2 roky, ideálně v oblasti náhradní rodinné péče
  • Uživatelská znalost MS Office
  • Organizační schopnosti a zodpovědnost
  • Ochota přijímat výzvy, ochota k týmové spolupráci
  • Motivace k osobnímu rozvoji v problematice práce s dětmi, vzdělávání
  • Trestní bezúhonnost

Nabízíme:

  • Možnost podílet se na rozvoji nově vzniklé služby a koncepci specializované pěstounské péče
  • Příležitost spolupracovat s uznávanými odborníky v oblasti náhradní rodinné péče
  • Příležitost uplatnit kreativitu a flexibilitu
  • Odpovídající finanční ohodnocení a další zaměstnanecké benefity (flexibilní pracovní doba, ředitelské volno první a poslední den školy pro rodiče dětí do 15 let a další)
  • Podíl na aktivitách SOS dětských vesniček a rozvoji služeb v oblasti péče o ohrožené děti v ČR
  • Podporu a profesní rozvoj v zázemí mezinárodní organizace SOS Children’s Villages International

Výhodou:

  • Další vzdělávání v oblasti práce s dětmi v náhradní rodinné péči
  • Terapeutický výcvik
  • Zkušenosti s lektorováním
  • Řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)

Termín nástupu: leden 2019 nebo dohodou

Forma: Hlavní pracovní poměr

Místo pracoviště: Praha

Pokud jste se rozhodl/a ucházet se o pozici Sociální pracovník/pracovnice pro SOS dětské vesničky, zašlete nám Váš strukturovaný životopis a stručný motivační dopis na tereza.cechova@sos-vesnicky.cz

Potřebujete více informací?