Náplň práce

Nově  jsme otevřeli středisko SOS Přístav v Praze, které poskytuje podporu především pěstounským rodinám pečujícím o děti se specifickými potřebami a pěstounům na přechodnou dobu, a usiluje o rozvoj specializované pěstounské péče. Pro toto středisko hledáme sociálního pracovníka/sociální pracovnici (možnost i na DPP nebo zkrácený úvazek), který/která se nebojí přijímat výzvy.

Hlavní náplní na této pozici je doprovázení pěstounských rodin zahrnující podporu a poradenství, koordinaci dalších odborných služeb na základě stanoveného plánu podpory rodiny, spolupráci na rozvoji kompetencí pěstounů a spolupráci s dalšími institucemi, zejména s OSPOD.

Nabízíme:

• Možnost podílet se na rozvoji nově vzniklé služby a koncepci specializované pěstounské péče
  • Příležitost spolupracovat s uznávanými odborníky v oblasti náhradní rodinné péče
  • Příležitost uplatnit kreativitu a flexibilitu
  • Odpovídající finanční ohodnocení a další zaměstnanecké benefity
  • Podíl na aktivitách SOS dětských vesniček a rozvoji služeb v oblasti péče o ohrožené děti v ČR
  • Podporu a profesní rozvoj v zázemí mezinárodní organizace SOS Children’s Villages International

Výhodou:

• Další vzdělávání v oblasti práce s dětmi v náhradní rodinné péči
  • Terapeutický výcvik

Termín nástupu: říjen 2018 nebo dohodou

Forma: Hlavní pracovní poměr

Místo pracoviště: Praha

Požadavky:

• Vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
  • Výborná znalost zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí
  • Praxe v oboru sociálně-právní ochrany dětí alespoň 2 roky, ideálně v oblasti náhradní rodinné péče
  • Řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)
  • Uživatelská znalost MS Office
  • Organizační schopnosti a zodpovědnost
  • Pečlivost, vysoké pracovní nasazení
  • Motivace k osobnímu rozvoji v problematice práce s dětmi, vzdělávání
  • Trestní bezúhonnost

Pokud jste se rozhodl/a ucházet se o pozici Sociální pracovník/pracovnice  zašlete nám Váš strukturovaný životopis a stručný motivační dopis v českém jazyce na: tereza.cechova@sos-vesnicky.cz.

Potřebujete více informací?

Click here to add your own text