Náplň práce

Nově  jsme otevřeli středisko SOS Přístav v Praze, které poskytuje podporu především pěstounským rodinám pečujícím o děti se specifickými potřebami a pěstounům na přechodnou dobu, a usiluje o rozvoj specializované pěstounské péče. Pro toto středisko hledáme sociálního pracovníka/sociální pracovnici (možnost i na DPP nebo zkrácený úvazek), který/která se nebojí přijímat výzvy, váží si práce pěstounů a rozumí potřebám dětí.

Hlavní náplní na této pozici je doprovázení pěstounských rodin zahrnující podporu a poradenství, koordinaci dalších odborných služeb na základě stanoveného plánu podpory rodiny, spolupráci na rozvoji kompetencí pěstounů a spolupráci s dalšími institucemi, zejména s OSPOD.

Nabízíme:

  • Možnost podílet se na rozvoji nově vzniklé služby a koncepci specializované pěstounské péče
  • Příležitost spolupracovat s uznávanými odborníky v oblasti náhradní rodinné péče
  • Příležitost uplatnit kreativitu a flexibilitu
  • Odpovídající finanční ohodnocení a další zaměstnanecké benefity
  • Podíl na aktivitách SOS dětských vesniček a rozvoji služeb v oblasti péče o ohrožené děti v ČR
  • Podporu a profesní rozvoj v zázemí mezinárodní organizace SOS Children’s Villages International

Výhodou:

  • Další vzdělávání v oblasti práce s dětmi v náhradní rodinné péči
  • Terapeutický výcvik
  • Zkušenost s oblastí sociálně-právní ochrany a náhradní rodinné péče
  • Řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)

Očekáváme:

  • Vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
  • Výborná znalost zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí
  • Praxe v sociální oblasti alespoň 2 roky
  • Uživatelská znalost MS Office
  • Organizační schopnosti a zodpovědnost
  • Pečlivost, vysoké pracovní nasazení
  • Motivace k osobnímu rozvoji v problematice práce s dětmi, vzdělávání
  • Trestní bezúhonnost

Termín nástupu: ihned nebo dohodou

Forma: Hlavní pracovní poměr /DPP/ DPČ

Místo pracoviště: Praha

Více informací u vedoucí SOS Přístav Praha Petry Zálešákové tel.724527372 nebo u regionální ředitelky pro Prahu Kateřiny Šlesingerové tel. 725720729.

Pokud jste se rozhodl/a ucházet se o pozici Sociální pracovník/pracovnice pro SOS dětské vesničky, zašlete nám Váš strukturovaný životopis a stručný motivační dopis na tereza.cechova@sos-vesnicky.cz.

Potřebujete více informací?