Náplň práce

Láká Vás práce s dětmi? Jako rodinná asistentka budete mít na starost pomoc pěstounským rodinám při běžných denních činnostech, při péči o děti a domácnost – nárazově dle aktuálních potřeb pěstounských rodin a zajišťování celkové osobní péče o děti na principech náhradní rodinné péče (včetně vaření, úklidu, školní přípravy apod.).

Náplní práce je:

  • Hlídání dětí ve věku 0-18 let v průběhu vzdělávacích kurzů pro pěstouny. Délka jednoho kurzu je 4 hod. nebo 8 hod.
  • Hra s dětmi formou vycházky, trávení času na hřišti, pískovišti. Uspávání malých dětí a procházka s kočárkem po okolí
  • Zvládání náročnějších výchovných situací u dětí s poruchou attachmentu

Požadujeme:

  • SŠ zdravotnického, sociálního, pedagogického směru splňující požadavky zákona 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, případně rekvalifikační kurzy toto vzdělání nahrazující (dle zák. 359/1999 Sb.)
  • Morální a trestní bezúhonnost
  • Zkušenost s péčí o děti a jejich výchovou
  • Psychickou odolnost a fyzickou zdatnost

Nabízíme:

  • Potvrzení o absolvování praxe v případě studia na žádost školy
  • Dlouhodobou spolupráci
  • Pozice je vhodná jako přivýdělek k penzi nebo k částečnému úvazku.

Termín nástupu: Dohodou

Forma spolupráce: Dohoda o provedení práce (300 hodin ročně)

Místo pracoviště: SOS Přístav, Lahovská 85, Praha 5 – Lahovice NEBO Strakonická 78, Praha 5

Pokud jste se rozhodla ucházet se o pozici Rodinná asistentka pro SOS dětské vesničky, zašlete nám Váš strukturovaný životopis a stručný motivační dopis na adresu: tereza.cechova@sos-vesnicky.cz.

Potřebujete více informací?