Náplň práce

Pečovatel/ka na ZÁSKOK Praha (DPP/DPČ)

Zajištění péče o děti ve ZDVOP (zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc).

Dlouhodobá spolupráce – záskoky, nárazově v případě dovolené nebo pracovní neschopnosti stálé/ho pečovatele/ky.

Náplň pracovní pozice:

  • Zajišťování celkové osobní péče o děti na principech náhradní rodinné péče (včetně vaření, úklidu, školní přípravy apod.) – toto zařízení funguje v nepřetržitém provozu ve 12-ti hodinových směnách 8:30-20:30 a     20:30-8:30
  • Vedení dokumentace (denní záznamy, pokladní kniha)
  • Úzká spolupráce s odbornými pracovníky SOS dětských vesniček

Požadavky:

  • Vzdělání sociálního či pedagogického apod. směru, splňující požadavky zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, §49a (Bez splnění tohoto požadavku není možné přijmout Vaši přihlášku do výběrového řízení.)
  • Morální a trestní bezúhonnost
  • Zkušenost s péčí o děti a jejich výchovou
  • Praxe v přímé péči o dítě
  • Psychická odolnost a fyzická zdatnost
  • Empatie a schopnost vytvořit příjemné zázemí
  • Schopnost zajištění pečlivé a kvalitní péče o domácnost, včetně vaření atd.
  • Motivace k osobnímu rozvoji v problematice práce s dětmi
  • Časová flexibilita – ochota pracovat nepravidelně dle potřeb zařízení

Nabízíme:

  • Zajímavou, odpovědnou a smysluplnou práci
  • Pracovní uplatnění s využitím předchozí praxe a schopností
  • Během výkonu práce zajištění stravy
  • Podíl na aktivitách dětských vesniček a rozvoji náhradní rodinné péče v ČR
  • Stabilitu v organizaci s 60-ti letou tradicí

Termín nástupu: Dohodou
Forma: Dohoda o provedení práce
Místo pracoviště: SOS Sluníčko v Praze, Strakonická 78, Praha – Lahovice

Součástí výběrového řízení je psychologické vyšetření.

Více informaci u ředitelky ZDVOP Praha, p. Kateřiny Pařezové (tel. 777 825 059).

V případě zájmu o pozici Pečovatel/ka na záskok o děti pro SOS Sluníčko (DPP/DPČ), nám zašlete Váš strukturovaný životopis a motivační dopis na adresu: tereza.cechova@sos-vesnicky.cz.

Potřebujete více informací?