Heimstaden – A home for a Home

A Home for a Home je název jedinečné spolupráce mezi společností Heimstaden a SOS dětskými vesničkami po celém světě (více o společném projektu ZDE). Více než 200 milionů dětí dnes žije v nestabilních podmínkách a hrozí jim ztráta rodičovské péče. Projekt A Home for a Home nabízí podporu již existujícím programům SOS dětských vesniček, stejně jako novým aktivitám, které mají za cíl obsáhnout ještě více dětí ve více rodinách a dopomoci jim ke šťastnému dětství.

Společnost Heimstaden věří v rovné příležitosti a chce budovat společnost, v níž se každé dítě může rozvíjet a kde může uspět. Podstatou projektu A Home for a Home je mnohem více, než jen dárcovství. Je to nový způsob spolupráce a hledání způsobů, jak změnit svět k lepšímu, a to jak v zemích, kde Heimstaden působí, tak i za jejich hranicemi.

Spolupráce napříč zeměmi

Za každý byt, který Hemstaden vlastní ve Skandinávii, na Islandu, v Německu, Holandsku a v České republice, daruje mezinárodní federaci SOS Children’s Villages International 100 eur, což dohromady představuje více než 250 milionů korun ročně. Kromě zemí, v nichž Heimstaden působí, podpoří společnost i další národní asociace SOS dětských vesniček po celém světě (úplný přehled o programech podpory získáte ZDE).

Cíle projektu

Společnost Heimstaden a její úspěch spočívá ve velmi jednoduchém přístupu: se šťastnými lidmi se lépe obchoduje. Vytváření lepší společnosti, kde lidé žijí v harmonii a prosperují, to je cíl, ke kterému společnost směřuje už 23 let. „Nic není důležitější, než poskytnout dětem bezpečné a šťastné dětství. Díky projektu A Home for a Home rozšíří SOS dětské vesničky s podporou Heimstaden naší myšlenku „přátelského bydlení“ k tisícům dětí a rodin po celém světě,“ říká Patrik Hall, výkonný ředitel společnosti Heimstaden.

Nový standard firemní spolupráce

Heimstaden a SOS dětské vesničky mají společně za cíl hledat nové způsoby spolupráce a cesty, jak dosáhnout změn ve společnosti, a to nejen v zemích, kde Heimstaden působí, ale i po celém světě. Pandemie korony způsobila v mnoha zemích ekonomickou krizi, lidé se potýkají s chudobou, nezaměstnaností, někde dokonce hladoví. Narostl také počet lidí, kteří trpí duševními problémy.

„Pomoc nyní potřebuje více dětí a rodin než před pandemií. Setkáváme se s tím ve všech našich programech, ve všech částech světa. Spolupráce s Heimstaden zajistí, že mnohem více dětí dostane péči, kterou potřebují,“ říká Sissel Aarak, ředitelka norských SOS dětských vesniček.

Podpořené programy

Projekt A Home for a Home podpoří v různých částech světa preventivní programy pro ohrožené rodiny (například ve Rwandě), vzdělávací programy pro mladé lidi (například v Malawi) a v neposlední řadě také programy na podporu pěstounských rodin (mimo jiné i v České republice).

“Společnost Heimstaden nám umožní rozšířit naše působení do Moravskoslezského kraje a začít tam poskytovat dvě služby: jednou je podpora pěstounských rodin včetně nabídky dotovaného bydlení. Ta druhá služba bude pro nás unikátní, kterou zde vyzkoušíme poprvé, a bude to nácvikové bydlení pro nezralé rodiče s malými dětmi. Budeme se snažit předcházet selhání rodičů v péči o děti, učit je, jak se o ně správně starat a zachovat tak rodiny pohromadě. Za velkorysou podporu společnosti Heimstaden velmi děkujeme“ říká Jindra Šalátová, výkonná ředitelka českých SOS dětských vesniček.