Evropská unie podporuje službu SOS Kompas Brno

SOS dětské vesničky z. s., realizují projekt „Vybrané služby sociální prevence na území Jihomoravského kraje“, který je financován z dotací Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost v rámci projektu z ESF, prioritní osa: „2 – Sociální začleňování a boj s chudobou“.

• Registrační číslo: CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0007741
  • Název programu: Operační program Zaměstnanost
  • Příjemce: SOS dětské vesničky, z. s., Strakonická 98, 159 00 Praha 5
  • Rozpočet projektu: 6 127 200,-/bez DPH
  • Začátek realizace: 1. 3. 2018
  • Konec realizace: 31. 12. 2021
  • Délka projektu: 45 měsíců
  • Statutární orgán: PhDr. Hana Pazlarová Ph.D, předsedkyně představenstva SOS dětských vesniček

Podporujeme rodiny s dětmi v překonávání tíživé sociální situace a zachování rodinné vazby a bezpečného a zdravého prostředí pro výchovu dětí.

Cílem projektu je stabilizovat rodiny s dětmi, které se nacházejí v nepříznivé životní situaci, a v bezpečném prostředí domova jim poskytovat péči a podporu, které jim pomůžou zajistit základní životní potřeby a získat kompetence k samostatnému fungování.

Odborná pomoc a podpora jsou poskytovány zkušenými sociálními pracovníky ve vybraných lokalitách Brna  –  venkov  (území  obcí  s rozšířenou  působností  Kuřim,  Ivančice  a  Rosice)  a  v Brně,  a  to  v přirozeném prostředí rodin s dětmi, případně v prostorách SOS dětské vesničky Brno v Medlánkách.

Za období realizace projektu bude podpořeno více než 40 rodin s dětmi a realizováno minimálně 16 560 klientských intervencí zaměřených na:

• zajištění školní docházky dětí
  • přípravu dětí do školy a vzdělávání rodičů
  • rozvoje dovedností a schopností dětí a rodičovských kompetencí
  • vedení chodu domácnosti
  • hledání smysluplných volnočasových aktivit pro celou rodinu
  • rozvoj komunikace a mezilidských vztahů mezi všemi členy rodiny
  • doprovázení při jednáních na úřadech, vyřizováních sociálních dávek a osobních záležitostí
  • pomoc při sepisování a podávání návrhů na soud
  • podporu při hledání zaměstnání, přípravu na pracovní pohovor, vstup do zaměstnání a jeho udržení
  • hledání a udržení vhodného bydlení
  • poradenství při řešení zadluženosti a zvyšování příjmů rodiny