SOS dětské vesničky věnují rok...

Datum: 23. června 2021

SOS dětské vesničky realizují v letošním roce několik projektů na podporu pěstounské péče. Organizace byla vybudována před více než padesáti lety proto, aby pomohla prosadit pěstounskou péči jako alternativu k tehdejším obřím dětským domovům. Podpoře pěstounské péče se SOS dětské vesničky věnují dodnes: kromě toho, že ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi intenzivně tlačí na politiky, aby přijali novelu zákona o sociálně-právní ochraně dětí, která má mimo jiné zlepšit podmínky pro pěstouny a zamezit umísťování těch nejmenších dětí do ústavní péče, realizuje také vlastní dlouhodobé projekty, které mají do budoucna usnadnit a vylepšit fungování pěstounské péče v České republice.
Přečíst článek

Dětská práva musí být dodržová...

Datum: 6. května 2021

Mezinárodní federace SOS Children’s Villages International, která působí ve 137 zemích celého světa a jejíž součástí jsou i české SOS dětské vesničky, nařídila zřízení nezávislé zvláštní komise, která prozkoumá porušování dětských práv. Nově také bude vytvořen institut ombudsmana hájícího práva dětí v celé globální organizaci SOS Children’s Villages. Mezinárodní federace SOS Children´s Villages International s velkou lítostí […]
Přečíst článek

Zasahujeme ve vyloučené lokali...

Datum: 18. března 2021

Ve vyloučené lokalitě Novosedly u Karlových Varů žije několik početných rodin, kterým dlouhodobě pomáháme. Když jsme se dozvěděli, že se v celé lokalitě rozšířil covid, lidé jsou nemocní nebo v karanténě a nemohou si dojet nakoupit (nejbližší obchod je v sousední obci), požádali jsme Potravinovou banku v Sokolově o pomoc a ta nám vyšla obratem vstříc. Díky tomu jsme nekontaktně rodinám mohli předat nejen roušky a respirátory, ale také mouku, olej, těstoviny, rýži nebo třeba puding na svačinu pro děti. Naše klienty nikdy ve štychu nenecháme!
Přečíst článek