SOS dětské vesničky loni pomáh...

Datum: 15. ledna 2021

Rok 2020 byl rokem plným nečekaných výzev. Pandemie koronaviru zasáhla řadu rodin, kterým SOS dětské vesničky pomáhají, velice silně, a naši pomoc tak potřebovaly více, než kdy dřív. V tomto těžkém období se ale také projevila velká dávka solidarity a sounáležitosti ze strany dárců, zaměstnanců, ale i klientů organizace. Díky tomu dnes můžeme říct, že jsme navzdory všem nepříznivým okolnostem a restrikcím žádnou z pětistovky rodin v naší péči nenechali na holičkách. Naopak, pomohli jsme více dětem, než kdy dřív.
Přečíst článek

Adventní trhy na Moraváku oboh...

Datum: 1. prosince 2020

Podstatně menší, s důrazem na bezpečnost návštěvníků a nově taky se stánkem SOS dětských vesniček - takové budou letošní adventní trhy na Moravském náměstí v Brně. Kromě oblíbeného vyhlídkového kola a tradičních prodejců tu každou adventní neděli tak návštěvníci dostanou informace o tom jak, komu a kde všude vesničky pomáhají a chybět nebude ani možnost přispět koupí upomínkových předmětů.
Přečíst článek

Připojujeme se k otevřené...

Datum: 23. listopadu 2020

SOS dětské vesničky se připojili k otevřenému dopisu evropskému komisaři pro pracovní místa a sociální práva Nicolasu Schmitovi. Nesouhlasíme se současným vládním návrhem přesunu peněz z Evropského sociální fondu do betonových staveb. K dopisu se připojili poskytovatelé sociálních služeb, lidskoprávní organizace, organizace pracující s dětmi a mladými lidmi, zástupci akademického sektoru, veřejné správy i lidé se zkušeností bezdomovectví či uživatelé sociálních služeb.
Přečíst článek

Pěstounství je víc než „jen“ n...

Datum: 20. listopadu 2020

„V zájmu plného a harmonického rozvoje osobnosti musí děti vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění,“ píše se v mezinárodní Úmluvě o právech dítěte, od jejíhož schválení uplyne 20. listopadu 31 let. Ne všem dětem se ale poštěstí narodit se do takové rodiny, kde je to možné. Naštěstí existují lidé, kteří těmto dětem vytvářejí náhradní domov a jsou odhodláni poskytnout jim to štěstí, lásku a porozumění, na které mají mít nárok. Být dobrým pěstounským rodičem bývá ale někdy složitější, než se na první pohled zdálo. Proto SOS dětské vesničky podporují pěstouny nejen v počátcích jejich cesty, ale i v průběhu jejich dlouhodobého úsilí vychovat přijaté děti. V letošním roce zahájily SOS dětské vesničky dlouhodobý projekt Terapeutické rodičovství, který má za cíl pomoci pěstounům lépe svým přijatým dětem porozumět.
Přečíst článek