Sbírka na Hradě bude letos tro...

Datum: 29. listopadu 2021

První adventní neděle patří na náměstí Svatého Jiří na Pražském hradě tradičně SOS dětským vesničkám, které tu za podpory první dámy rozsvěcejí vánoční strom a zahajují sbírku ve prospěch ohrožených dětí už více než dvacet let. Pandemie covidu v loňském roce sbírku zcela znemožnila. Letos už je kasička zase na svém místě, slavnostní zahájení sbírky se ale ani tentokrát kvůli hygienickým opatřením nekonalo.
Přečíst článek

Děti v SOS dětských vesni...

Datum: 18. listopadu 2021

Děti z SOS dětských vesniček mají nově svého ombudsmana, kterého si samy zvolily. Jeho úkolem bude hájit práva dětí v situacích, kdy budou mít pocit, že jim někdo ubližuje, ohrožuje je nebo se z jakéhokoli důvodu necítí bezpečně. Svou činnost zahájí dětský ochránce symbolicky 20. listopadu, tedy na Den dětských práv, který připomíná výročí podepsání Úmluvy OSN o právech dítěte.
Přečíst článek

Láskyplný domov pro děti ze se...

Datum: 10. listopadu 2021

SOS dětské vesničky začnou nově pomáhat ohroženým dětem i v Moravskoslezském kraji. Díky podpoře nového generálního partnera, společnosti Heimstaden, otevírají v těchto dnech v Havířově novou pobočku SOS Přístav pro pěstounské rodiny. Těm nabídne organizace kromě doprovázení také zvýhodněné nájemní bydlení. Od nového roku potom spustí SOS dětské vesničky zcela novou službu SOS Kormidlo, určenou pro mladé rodiče v nesnázích, kteří kvůli nedostatku zázemí zvažují odložení dítěte do náhradní péče.
Přečíst článek

Nadějí pro děti z ústavů ...

Datum: 29. října 2021

SOS dětské vesničky vyvolaly debatu s odbornou veřejností o tom, jakým způsobem pomoci dětem, které nyní propadávají sítem náhradní rodinné péče a vyrůstají v ústavech: děti chronicky nemocné, postižené, silně traumatizované, ale třeba také velké sourozenecké skupiny, starší děti nebo děti z etnických menšin. Řešením by mohlo být zavedení institutu profesionální pěstounské péče jako doplňující služby vedle stávajících forem náhradní rodinné péče. Pěstouni, kteří by prošli zvláštním vzděláváním, by se specializovali na jednu nebo více ohrožených skupin dětí.
Přečíst článek

SOS dětské vesničky začnou dík...

Datum: 17. září 2021

Jedinečné partnerství s názvem A Home for a Home mezi Heimstaden a SOS dětskými vesničkami má mezinárodní rozměr. Chce společně vytvořit bezpečný domov a pevnou platformu pro rodiny a děti na celém světě. Třetí největší poskytovatel nájemního bydlení v Evropě poskytne této neziskové organizaci každoroční dar 100 EUR za každou bytovou jednotku, kterou vlastní (v současné chvíli přes 116 000 jednotek). Mezinárodní federace SOS dětských vesniček bude tyto peníze směřovat do více než 30 různých iniciativ v 19 zemích, například na programy na posílení rodiny, pěstounské péče a zaměstnanosti mladých lidí. Díky tomuto daru začnou české SOS vesničky po více než 50 letech své existence v Česku konečně fungovat i v Moravskoslezském kraji.
Přečíst článek