SOS dětské vesničky v Čes...

Datum: 26. června 2019

Letošní červen se v SOS dětských vesničkách nesl ve znamení oslav 50. výročí existence. Významné jubileum nejstarší neziskové organizace v České republice, která už půl století pomáhá ohroženým dětem, připomněli i veřejnoprávní sdělovací prostředky. Dvouminutovou reportáž o tom, jak SOS dětské vesničky vznikly, čím prošly a jak dnes fungují odvysílala ve své hlavní zpravodajské relaci ČT 1 a ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová byla hostem také v pořadu Host Lucie Výborné v Českém rozhlase Radiožurnálu.
Přečíst článek

Brněnská SOS dětská vesnička p...

Datum: 5. června 2019

Ve středu se v brněnské SOS dětské vesničce uskutečnila domácí snídaně pro firemní sponzory. Hosty jsme přivítali v naší nové klubovně, promítli film o vesničkách, provedli naší vesničkou a blíže jsme hosty seznámili s fungováním Domu na půl cesty a ukázali nově zrekonstruovaný domek pro pěstouny. Při této příležitosti nám naše dlouholetá podporovatelka Taťána Nepustilová předala šek na 21 000 Kč, které mezi s sebou vybrali zaměstnanci společnosti Notino.
Přečíst článek

Otevřený dopis k plánovan...

Datum: 27. května 2019

SOS dětské vesničky zaslaly  22. 5. ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové a ministryni financí Aleně Schillerové otevřený dopis, vyjadřující se k situaci ohledně financování sociální práce zajišťované obcemi a sociálně-právní ochrany dětí. Považujeme plánované škrty za velmi závažné ohrožení těch nejslabších skupin, které není v době hospodářské prosperity ničím ospravedlnitelné.
Přečíst článek