Brněnská SOS dětská vesnička p...

Datum: 5. června 2019

Ve středu se v brněnské SOS dětské vesničce uskutečnila domácí snídaně pro firemní sponzory. Hosty jsme přivítali v naší nové klubovně, promítli film o vesničkách, provedli naší vesničkou a blíže jsme hosty seznámili s fungováním Domu na půl cesty a ukázali nově zrekonstruovaný domek pro pěstouny. Při této příležitosti nám naše dlouholetá podporovatelka Taťána Nepustilová předala šek na 21 000 Kč, které mezi s sebou vybrali zaměstnanci společnosti Notino.
Přečíst článek

Otevřený dopis k plánovan...

Datum: 27. května 2019

SOS dětské vesničky zaslaly  22. 5. ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové a ministryni financí Aleně Schillerové otevřený dopis, vyjadřující se k situaci ohledně financování sociální práce zajišťované obcemi a sociálně-právní ochrany dětí. Považujeme plánované škrty za velmi závažné ohrožení těch nejslabších skupin, které není v době hospodářské prosperity ničím ospravedlnitelné.
Přečíst článek

První pěstounky se vrátily do ...

Datum: 17. dubna 2019

Kdyby se jejich věk sečetl, vyšlo by neuvěřitelné číslo. Přesto první pěstounské maminky, které se do karlovarské SOS dětské vesničky nastěhovaly začátkem 70. let a vychovaly tu několik generací dětí i sociální pracovnice a pracovníci, kteří tu s nimi prožívali všechny radosti i strasti, na dubnovém setkání v Doubí sršeli energií a veselými historkami. A že bylo na co vzpomínat! Tak zase za rok!
Přečíst článek