Každý zná nějakého slavného fotbalistu, lyžaře nebo tenistku, kteří se stali vzorem pro spousty dětí i dospělých. Vedle známých sportovců jsou tu ale stovky neznámých šampiónů, kteří musejí každý den překonávat překážky, jejichž zdolávání si sami nevybrali. Právě takovým malým hrdinům pomáháme plnit jejich velké sny.

Pomáháme Míše do národní reprezentace

Michaela Regnerová žije od svých 6 let v brněnské SOS dětské vesničce. Zhruba stejně dlouho se věnuje také softbalu, ke kterému ji přivedla její pěstounka, které dnes neřekne jinak než mamka. Především díky její podpoře mohla rozvinout svůj talent a dotáhnout to až do národní reprezentace. Přečtěte si rozhovor s Míšou o tom, co ji sport dal.

Alenka a zlatá medaile z Bouzova

Děti a jejich pěstouni z chvalčovské SOS dětské vesničky se začátkem června zúčastnili sportovně-poznávací akce Běžíme na hrad Bouzov. Malé sportovce čekala dobrodružná cesta s pohádkovými postavičkami, prohlídka hradu i regulérní závodění. Z běhu na 1200 metrů si dokonce naše Alenka odnesla zlatou medaili a prvním místem tak oslavila svoje narozeniny!

Děti poprvé na golfu

Správnou koordinaci pohybů, koncentraci a trpělivost – to vše si děti z SOS dětské vesničky ve Chvalčově potrénovaly při minigolfu. Především si ale užily den plný skvělé zábavy. Fakt, že většina dětí byla na minigolfu vůbec poprvé, se na jejich výkonech nijak nepodepsal a některé z 18 jamek tak odehrály s mistrovstvím profesionálních hráčů na první pokus.