Preventivní pomoc pro rodiny

Navigujeme správným směrem životním vlnám navzdory. Sociální pracovnice řeší krizi s rodiči přímo v rodině. Snažíme se společně stabilizovat situaci a umožnit všem členům rodiny zůstat pohromadě.

Co služba obsahuje

Kdo jsme

SOS Kompas pomáhá v případech, kdy rodiče milují své děti a chtějí jim poskytnout domov, ale bojují s problémy, které nezvládají. Cílem naší péče je vyřešit sociální či materiální situaci, aby děti mohly vyrůstat doma. Kompas je preventivní služba, snažíme se zabránit odebrání dětí do náhradní péče.

Sociální pracovnice jsou skutečně kompasem. S ohroženou rodinou pracují v přirozeném prostředí, nejlépe u ní doma, kde se rodina cítí bezpečně. Nejčastěji pomáhají se zajištěním kvalitního bydlení, vyřízením podpory na úřadech nebo s přípravou dětí do školy.

Pomáháme ve vyloučených lokalitách i v rodinách, kde na první pohled vše klape. SOS Kompas sídlí v 6 velkých městech po celé ČR, ohrožené rodiny podporujeme i v desítkách obcí v okolí.

Jak pomáháme

• Poskytujeme pomoc při školní přípravě dítěte,
  • nácvik a upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovedností dítěte, pracovně výchovná činnost s dětmi i dospělými,
  • doprovázení dětí do školy, školského zařízení, k lékaři, na zájmové aktivity v doprovodu rodičů,
  • nácvik finanční gramotnosti dětí,
  • podpora a nácvik rodičovského chování včetně vedení hospodaření a udržování domácnosti,
  • podpora a nácvik sociálních kompetencí v jednání na úřadech, školách, školských zařízeních,
  • pomoc při hledání zaměstnání, při řešení zadlužení či jiných ekonomických problémů, sestavení rodinného rozpočtu,
  • pomoc při změně nevyhovujícího bydlení, při „s poskytovateli plynu, elektřiny a dalších služeb s pronajímateli bytových jednotek,
  • pomoc s ukončením užívání návykových látek.

Jak přesně pomoc vypadá?

Česká televize natočila reportáže o dvou centrech v Brně a Prostějově. Podívejte se, jak pomáháme:

Kde službu poskytujeme

Kontaktujte nás

Víte o dítěti v krizi, nebo potřebujete pomoc vy sami? Neváhejte nám zavolat a zeptat se, kde najít pomoc.