Přístav Karlovy Vary – doprovázení pěstounských rodin

Kde nás najdete

Zázemí pro doprovázení pěstounských rodin se nachází na adrese Svatoššká 279/21, Karlovy Vary – Doubí (červená budova u parkoviště). V této budově se nacházejí kanceláře sociálních pracovnic věnujících se doprovázení pěstounských rodin jak v SOS dětské vesničce, tak v lokalitě celého Karlovarského kraje.

Kapacita služby

SOS Přístav Karlovy Vary má aktuálně volné kapacity pro uzavírání dohod s novými pěstounskými rodinami.

Nabídka SOS Přístav Karlovy Vary

 • Doprovázení pěstounských rodin (dlouhodobých pěstounů, pěstounů na přechodnou dobu, příbuzenských pěstounů) – poskytujeme poradenství v náhradní rodinné péči a v sociální oblasti (specifika pěstounské péče, výchova a vzdělávání přijatých dětí, volnočasové aktivity, spolupráce s biologickou rodinou a zpracování historie dítěte, případně další).
 • Odborné vzdělávání pro pěstouny– dle individuálních potřeb, prezenční i on-line formou, případně víkendová vzdělávání.
 • Zprostředkování zajištění péče o dítě – v zákonem stanovených případech hradíme jak krátkodobé hlídání dětí, tak přispíváme na pobytové aktivity dětí po dobu zajištění odpočinku pěstounů (14 dní/rok).
 •  Psychologickou a další odbornou podporu – zprostředkováváme spolupráci s odborníky s praxí v oblasti náhradní rodinné péče.
 • Kontakt s biologickou rodinou – pomáháme s přípravou všech účastníků (dítě, pěstoun, rodič). Pomáháme se zajištěním kontaktů dítěte s biologickou rodinou. Nabízíme vhodné prostory pro kontakt a asistenci odborného pracovníka.
 • V případě volné kapacity v areálech původních SOS dětských vesniček (Karlovy Vary, Brno, Chvalčov) nabízíme pěstounským rodinám, které s námi mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče, pronájem rodinných domů.

Kontaktní adresa

SOS Přístav Karlovy Vary
Svatošská 279 360 07 Karlovy Vary – Doubí

Provozní doba

 • Pondělí   8:00 – 12:00  a  13:00 – 15:00 po předchozí domluvě
 • Úterý      8:00 – 12:00   a  13:00 – 15:00 po předchozí domluvě
 • Středa     8:00 – 12:00   a  13:00 – 15:00 po předchozí domluvě
 • Čtvrtek   8:00 – 12:00   a  13:00 – 15:00 po předchozí domluvě
 • Pátek      8:00 – 12:00   a  13:00 – 15:00 po předchozí domluvě

Setkání je vhodné vždy domluvit předem, ať již telefonicky, či mailem. Pracovnice vyjíždí přímo za rodinami, nemusí být tedy v kanceláři vždy přítomna.

Pomohli jsme 1272 dětem

Jak to u nás vypadá

Výstavba SOS dětské vesničky v Karlových Varech byla zahájena v roce 1969 a již rok nato přivítala první pěstounské rodiny. Jde tedy o nejstarší SOS dětskou vesničkou v České republice.

V letech 2000-2001 byla provedena částečná rekonstrukce domů. Z organizačních důvodů však v roce 2005 přešla SOS dětská vesnička v Karlových Varech do útlumového režimu a byla přeměněna na školící centrum mezinárodní asociace SOS Kinderdorf International, která celosvětově zastřešuje jednotlivé národní asociace SOS dětských vesniček. Svoji činnost obnovila opět v lednu 2007 a do vesničky začaly postupně přicházet nové pěstounské rodiny.

SOS dětská vesnička Karlovy se nachází v klidné okrajové části města, v blízkosti Svatošských skal.

Přímo v areálu SOS dětské vesničky jsou pro všechny děti k dispozici tři hřiště. První má asfaltový povrch a slouží především pro míčové hry. Druhé je určeno pro menší děti, které mohou využívat pískoviště, prolézačky, houpačky, skluzavky a kolotoč. Třetí je travnatá velká plocha nad domky vesničky. Toto hřiště využíváme při větších akcích, můžeme tam i opékat buřty.

Kontaktujte nás

Vedoucí sociální pracovnice

Bc. Klára Prokopová Kaliničová, Dis.

+420 724 363 836

Sociální pracovnice

Pavla Kuvíková, DiS.

Pavla Kuvíková, DiS.

+420 775 720 282

Sociální pracovnice

Mgr. Lucie Pevná

+420 775 726 133

Můžeme dělat něco lépe?

Máme zájem zlepšovat naše služby. Pokud věříte, že bychom něco mohli dělat lépe, budeme rádi, pokud nám to řeknete. Podněty, připomínky nebo stížnosti k naší práci můžete sdělit osobně kterémukoliv pracovníkovi zařízení, zaslat je na mailovou adresu uvedenou v kontaktech, případně poštou na naši adresu nebo vložit do schránky příslušné služby.

V případě, že si chcete stěžovat na pracovníky SOS Přístav, můžete stížnost adresovat vedoucí služby, řediteli programů doprovázení pěstounských rodin, či výkonné ředitelce.

Každou stížností se budeme zabývat, stěžovatele o způsobu jejího vyřízení budeme informovat. Způsob vyřízení anonymní stížnosti bude zveřejněn na nástěnce v zařízení. Podrobné informace o postupu vyřizování stížností naleznete zde.