Kdy, kde a jak pomáháme?

Provozní doba

• Pondělí   8:00 – 12:00  a  13:00 – 15:00 po předchozí domluvě
  • Úterý      8:00 – 12:00   a  13:00 – 15:00 po předchozí domluvě
  • Středa     8:00 – 12:00   a  13:00 – 15:00 po předchozí domluvě
  • Čtvrtek   8:00 – 12:00   a  13:00 – 15:00 po předchozí domluvě
  • Pátek      8:00 – 12:00   a  13:00 – 15:00 po předchozí domluvě

Svatošská 279,  Karlovy Vary – Doubí

Schůzku je možné domluvit si i mimo stanovenou provozní dobu, ale vždy na základě předchozí domluvy se sociální pracovnicí.

Jak to u nás vypadá

Výstavba SOS dětské vesničky v Karlových Varech byla zahájena v roce 1969 a již rok nato přivítala první pěstounské rodiny. Jde tedy o nejstarší SOS dětskou vesničkou v České republice.

V letech 2000-2001 byla provedena částečná rekonstrukce domů. Z organizačních důvodů však v roce 2005 přešla SOS dětská vesnička v Karlových Varech do útlumového režimu a byla přeměněna na školící centrum mezinárodní asociace SOS Kinderdorf International, která celosvětově zastřešuje jednotlivé národní asociace SOS dětských vesniček. Svoji činnost obnovila opět v lednu 2007 a do vesničky začaly postupně přicházet nové pěstounské rodiny.

SOS dětská vesnička Karlovy se nachází v klidné okrajové části města, v blízkosti Svatošských skal.

Pomohli jsme 1272 dětem

Celkem je ve vesničce k dispozici 12 rodinných domů. Protože všechny nejsou pěstounskými rodinami obsazeny, pronajímáme dva Dětskému domovu Ostrov a Karlovy Vary a jeden Montessori MŠ Moudré hraní. Ve dvou domcích má zázemí zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc SOS Sluníčko I a SOS Sluníčko II. Kromě 12 rodinných domů pro pěstouny máme v blízkém okolí další 2 domy s menšími byty.

Přímo v areálu SOS dětské vesničky jsou pro všechny děti k dispozici tři hřiště. První má asfaltový povrch a slouží především pro míčové hry. Druhé je určeno pro menší děti, které mohou využívat pískoviště, prolézačky, houpačky, skluzavky a kolotoč. Třetí je travnatá velká plocha nad domky vesničky. Toto hřiště využíváme při větších akcích, můžeme tam i opékat buřty.

Financování

Činnost SOS Přístavu v Karlových Varech je hrazena částečně z nárokového státního příspěvku na výkon pěstounské péče, dále z dotace od Statutárního města Karlovy Vary a velká část je kryta z našich vlastních zdrojů, především z darů a příspěvků od našich sponzorů.

Můžeme něco dělat lépe?

Máme zájem zlepšovat naše služby. Pokud věříte, že bychom něco mohli dělat lépe, budeme rádi, pokud nám to řeknete. Podněty, připomínky nebo stížnosti k naší práci můžete sdělit osobně kterémukoliv pracovníkovi zařízení, zaslat je na mailovou adresu uvedenou v kontaktech, případně poštou na naši adresu nebo vložit do schránky příslušné služby.

V případě, že si chcete stěžovat na pracovníky SOS Přístav, můžete stížnost adresovat vedoucí služby, řediteli programů doprovázení pěstounských rodin, či výkonné ředitelce.

Každou stížností se budeme zabývat, stěžovatele o způsobu jejího vyřízení budeme informovat. Způsob vyřízení anonymní stížnosti bude zveřejněn na nástěnce v zařízení.

Podrobné informace o postupu vyřizování stížností naleznete zde.