Kdy, kde a jak pomáháme?

Provozní doba

• Pondělí   8:00 – 12:00     12:30 – 16:30
  • Úterý      8:00 – 12:00      12:30 – 18:00
  • Středa     8:00 – 12:00     12:30 – 16:30
  • Čtvrtek   8:00 – 12:00     12:30 – 16:30
  • Pátek      8:00 – 12:00      12:30 – 15:00

Svatošská 279,  Karlovy Vary – Doubí

Schůzku je možné domluvit si i mimo stanovenou provozní dobu, ale vždy na základě předchozí domluvy se sociální pracovnicí.

Jak to u nás vypadá

Výstavba SOS dětské vesničky v Karlových Varech byla zahájena v roce 1969 a již rok nato přivítala první pěstounské rodiny. Jde tedy o nejstarší SOS dětskou vesničkou v České republice.

V letech 2000-2001 byla provedena částečná rekonstrukce domů. Z organizačních důvodů však v roce 2005 přešla SOS dětská vesnička v Karlových Varech do útlumového režimu a byla přeměněna na školící centrum mezinárodní asociace SOS Kinderdorf International, která celosvětově zastřešuje jednotlivé národní asociace SOS dětských vesniček. Svoji činnost obnovila opět v lednu 2007 a do vesničky začaly postupně přicházet nové pěstounské rodiny.

SOS dětská vesnička Karlovy se nachází v klidné okrajové části města, v blízkosti Svatošských skal.

Celkem je ve vesničce k dispozici 12 rodinných domů. Protože všechny nejsou pěstounskými rodinami obsazeny, pronajímáme dva Dětskému domovu Ostrov a Karlovy Vary a jeden Montessori MŠ Moudré hraní. Ve dvou domcích má zázemí zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc SOS Sluníčko I a SOS Sluníčko II. Kromě 12 rodinných domů pro pěstouny máme v blízkém okolí další 2 domy s menšími byty.

Přímo v areálu SOS dětské vesničky jsou pro všechny děti k dispozici tři hřiště. První má asfaltový povrch a slouží především pro míčové hry. Druhé je určeno pro menší děti, které mohou využívat pískoviště, prolézačky, houpačky, skluzavky a kolotoč. Třetí je travnatá velká plocha nad domky vesničky. Toto hřiště využíváme při větších akcích, můžeme tam i opékat buřty.

Financování

Činnost SOS Přístavu v Karlových Varech je hrazena částečně z nárokového státního příspěvku na výkon pěstounské péče, dále z dotace od Statutárního města Karlovy Vary a velká část je kryta z našich vlastních zdrojů, především z darů a příspěvků od našich sponzorů.