Kdy, kde a jak pomáháme?

Provozní doba

Krizové zařízení je v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Adresa

Strakonická 78, 159 00 Praha 5

Kapacita a volná místa

SOS Sluníčko Praha má kapacitu 4 děti.

Aktuální počet volných míst je 3.

Číslo volné kapacity je pouze orientační, prosím telefonicky ověřte volné místo či možný příjem dětí, děkujeme.

Jak to u nás vypadá

SOS Sluníčko Praha se nachází v rodinné vilce v pražských Lahovicích. Děti žijí ve 2 bytech, v každém je samostatná kuchyně, obývací pokoj a ložnice pro děti. Tety tak o děti pečují podobně, jako se o děti pečuje v běžných domácnostech.

K domu náleží prostorná zahrada s mnoha herními prvky. Kontakty dětí s rodiči se mohou uskutečňovat v prostorné návštěvní místnosti, která je vybavena mnoha hračkami, společenskými hrami a knížkami, aby se rodiče s dětmi mohli věnovat aktivitě, která děti baví. Rodiče mohou také s dětmi využívat zahradu nebo nedaleká dětská hřiště.

Zajištění odborné pomoci dítěti

Přímo v SOS Sluníčku pracuje sociální pracovnice a psycholožka, které se věnují dětem a poskytují také poradenství a podporu jejich rodičům.

Zdravotní péče pro děti je zajišťována pokud možno nadále registrujícím dětským lékařem. Pokud dítě nemá registrujícího lékaře nebo je registrováno u lékaře mimo Prahu, spolupracujeme s obvodními dětskými lékaři v Radotíně a na Zbraslavi, v případě nutnosti využíváme lékařské pohotovostní služby ve Fakultní nemocnici Motol. V případě, že je indikována specializovaná péče, spolupracujeme se specialisty, přičemž zohledňujeme dostupnost místní i časovou.

Dokumenty ke stažení

Financování

Na činnost zařízení je určen státní příspěvek pro zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Státní příspěvek je vyplácen ve výši 39 600 Kč za každé umístěné dítě za měsíc.

Příspěvek je krácen v případě, že dítě v zařízení nepobývá celý měsíc.

V SOS Sluníčku Praha kryje státní příspěvek v závislosti na počtu umístěných dětí přibližně 40 % nákladů zařízení. Dalším významným zdrojem financování je grantový program Magistrátu hlavního města Prahy, který je každoročně vypisován pro zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Zbylou část nákladů hradí SOS dětské vesničky z dalších zdrojů – z prostředků získaných od dárců a sponzorů.

Kontaktujte nás

Ředitelka ZDVOP

Bc. Tereza Heřmánková, DiS.

+420 777 825 059