Pro všechny, kteří se rozhodují, zda si vezmou do pěstounské péče dítě, o něž se nemůže postarat rodina, a poskytnou mu láskyplné zázemí, připravil Karlovarský kraj Týden pěstounství. Akce se uskuteční ve dnech 10. – 14. října 2022 a každý den bude nabitý pestrým programem.

Během Týdne pěstounství se lidé dozví veškeré potřebné informace, jež jsou s pěstounskou péčí spojeny. Budou mít možnost setkat se mimo jiné s psychologem, účastnit se besed s pěstouny a přímo s jednou z pěstounských rodin strávit příjemné odpoledne spojené s posezením u ohně.

V průběhu 11. 10. 2022 bude moci široká veřejnost navštívit všechny organizace, které uzavírají dohody o výkonu pěstounské péče v Karlovarském kraji a podívat se tak i do naší karlovarské vesničky (Svatošská 279, Karlovy Vary – Doubí). Bude se mluvit o důvodech provázení pěstounů, dohodách o výkonu pěstounské péče i o právech a povinnostech pěstounů. K dispozici bude odborník, který náhradní rodiny doprovází a poskytne informace zejména z oblasti terapeutického rodičovství a identity dítěte.

Těšíme se na vás!