SOS dětské vesničky přizpůsobují své služby karanténním omezením

Služby SOS dětských vesniček fungují nadále i v době karantény, a to v režimu, který respektuje mimořádná vládní opatření a v nejvyšší možné míře chrání zdraví klientů i zaměstnanců SOS dětských vesniček:

• Pobytové služby – tedy krizová centra pro děti vyžadující okamžitou pomoc SOS Sluníčko v Karlových Varech a v Praze a Dům na půl cesty v Brně – jsou v provozu bez omezení.
  • Terénní sociální pracovnice provázející ohrožené rodiny (služba SOS Kompas) ve všech šesti krajích budou s klienty v kontaktu prostřednictvím telefonu nebo e-mailu, do rodin budou vyjíždět jen v mimořádných případech. Od středy 18. března vstupuje v platnost zákaz poskytování ambulantních služeb, od tohoto dne tedy nebudou fungovat ani ambulantní hodiny v jednotlivých kancelářích.
  • Pěstounským rodinám jsou k dispozici jejich sociální pracovníci prostřednictvím telefonu a e-mailu.

Kromě zachování maximální možné míry všech služeb pracujeme v SOS dětských vesničkách také na plánu pomoci ohroženým rodinám, které zasáhnou současná omezení a přerušení školní docházky dětí nejcitelněji – jakmile skončí platnost mimořádných opatření, jsme připraveni těmto rodinám co nejvíce usnadnit návrat do běžného života.