Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Pražském hradě

„V letošním roce mohou návštěvníci Pražského hradu vhozením příspěvku do kasičky u vánočního stromu přispět na naši terénní sociální službu SOS Kompas“, říká ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová. „Ta pracuje s rodinami, jimž hrozí odebrání dětí. Naše sociální pracovnice pomáhají rodičům překonat životní krize a postavit se zpět na vlastní nohy, podporují je také v získání rodičovských kompetencí. Ročně takto pomůžeme stovkám rodin v pěti krajích, v loňském roce díky tomu mohlo zůstat s vlastními rodiči 851 dětí“ dodává Jindra Šalátová.

Záštitu nad sbírkou převzala už pošesté paní Ivana Zemanová. Pokračuje tak v tradici vánočních sbírek ve prospěch SOS dětských vesniček, kterou založila v roce 1968 Irena Svobodová, manželka prezidenta Ludvíka Svobody. Na ni navázala Olga Havlová: první porevoluční sbírka ve prospěch SOS dětských vesniček na Hradě proběhla v roce 1992 a byla velmi úspěšná. O rok později se dokonce vybraly neuvěřitelné téměř dva miliony korun. Sbírku SOS dětských vesniček podporovala i druhá manželka Václava Havla, paní Dagmar.

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu je určeno široké veřejnosti a je přístupné bezplatně. Do kasičky pod vánočním stromem na Pražském hradě mohou lidé přispět až do 6. ledna 2019.

První adventní neděli paní Ivana Zemanová, manželka prezidenta České republiky, slavnostně rozsvítí vánoční strom na Pražském hradě a zahájí tak již 21. ročník charitativní sbírky ve prospěch ohrožených dětí v péči SOS dětských vesniček. Ta potrvá až do 6. ledna.

 Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a zahájení charitativní sbírky se uskuteční 2. prosince 2018 v 16:30 hodin na náměstí U Svatého Jiří na Pražském hradě (za chrámem sv. Víta). Podobně jako v předchozích letech, i letos doprovodí rozsvěcení stromu Hudba Hradní stráže, vystoupí také zpěvák Petr Kutheil s dětským sborem Coro Piccolo. Programem budou provázet moderátoři Klára Doležalová a Karel Voříšek z FTV Prima.