Dveře Muzea Antonína Dvořáka se opět otevřou projektu, který snoubí klasickou hudbu a chuť pomáhat. Na druhém benefičním koncertu z cyklu Klasická Praha vystoupí v neděli 29. dubna hudebníci a akademici v jedné osobě, aby podpořili aktivity SOS dětských vesniček. Koncert tentokrát obohatí výstava obrazů malíře Robina Kaloče. Máte rádi klasickou hudbu a chcete pomáhat? Jste srdečně zváni!

Myšlenka propojit akademickou a hudební sféru a uspořádat sérii koncertů klasické hudby, které pomáhají, je dílem Spolku Johnyho Newmana. „Hudba je pro mě inspirací, pro osobní život i mou práci v teoretické fyzice. A přišlo mi navíc zajímavé naše vystoupení propojit s pomocí druhým.“ říká za Spolek jeho zakladatel Jan Novák. Letos se jedná již o třetí ročník této akce, který přináší dva benefiční koncerty. První se uskutečnil již na podzim, druhý se bude konat právě na konci dubna. Výtěžek ze vstupného jde v obou případech v plné výši na podporu činnosti SOS dětských vesniček.

Koncert se se uskuteční v neděli 29. dubna od 19 hodin v Muzeu Antonína Dvořáka, Ke Karlovu 20, Praha 2. Vstupné 200 Kč.

Vstupenky je možné zakoupit před koncertem v místě konání. Těšit se můžeme na vystoupení Jana Nováka, který kromě toho, že se plně věnuje vědecké práci v oblasti kosmologie, je sám skvělým pianistou. Co by zástupce profesionální hudební sféry se představí pianistka Lucie Langerová.

Klasická hudba pomůže dětem z SOS dětských vesniček

Zajimavostí jarního koncert je také kometnovaná výstava obrazů Robina Kaloče, které vznikly na motivy skladby Alexandra Skrjabina, které v průběha večera rovněž zazní. „Vždy mě fascinovalo propojení různých způsobů tvorby. Vnímám, že všechny možné cesty tvoření mají společnou „podstatu“ nebo „zdroj“, z kterého vše vzniká a v kterém se vše potkává,“ vysvětluje Robin Kaloč a pokračuje: „My lidé máme úžasný dar: všemu, co je dosud latentní, můžeme dát konkrétní tvar. Honza mě oslovil právě s myšlenkou propojit hudbu v jeho podání s mým výtvarným zpracováním. Pro mě to je určitě výzva a lákavá zkušenost.“