V průběhu letních prázdnin připravila SOS Kajuta pro děti z  Bystřice pod Hostýnem již čtvrtý rok po sobě výlet do dalekých Karlových Varů. Čekala nás tedy 541 kilometrů dlouhá cesta po železnici a takovou dálku absolvovaly některé děti poprvé v životě. V lázeňském městě jsme mohli obdivovat nejen kolonádu a tryskající horké prameny, ale třeba také nedaleké Svatošské skály.

Doslova dobrodružstvím poté byl celodenní výlet do Krušných hor, kde jsme vlakem vystoupali na druhou nejvýše položenou železniční zastávku České republiky v Perninku. Krásné výhledy na okolní pohoří nás pak čekaly ze staré kamenné rozhledny Pajndl, nedaleko malebného a zapomenutého krušnohorského městečka Nejdek. Další den jsme se vydali také do Ostrova nad Ohří, kde jsme navštívili barokní zámek, či architektonický skvost socialistického realismu, zdejší Dům kultury. Nejoblíbenější atrakcí celého výletu se pro „účastníky zájezdu“ stala jízda na autodromu.

Děti si tak mohly užít alespoň kousku letních prázdnin, což by bez pomoci a služeb SOS Kajuty vzhledem k sociálně znevýhodněnému prostředí, odkud pocházejí, nebylo možné.

Děkujeme mockrát Českým drahám, díky jejichž podpoře se mohl výlet uskutečnit.