Novinky - SOS dětské vesničky

Ježíšek v SOS Sluníčku

9. 1. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality

Ježíšek v SOS Sluníčku

Všechny děti se na příchod Ježíška velmi těší. Nejinak tomu bylo i v karlovarském SOS Sluníčku: děti psaly a malovaly svá přání, zdobily domečky i stromeček a pekly cukroví. Na Štědrý den Ježíšek nadělil každému to, co si přál. Šimon šel spát se svým vlastním obrovským plyšovým medvědem. Největší dárek však dostala Anička: po několikaměsíčním pobytu v SOS Sluníčku si rozbalovala dárečky ve své vlastní rodině.
Netradiční vánoční dárek

6. 1. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality z vesničky

Netradiční vánoční dárek

První vánoční dárek si Monika a František, pěstouni z karlovarské SOS dětské vesničky, nadělili trochu předčasně. S malým Honzíkem, kterého se vlastní maminka zřekla už v porodnici, se seznamovali už několik týdnů, když za ním jezdili do předpěstounské péče. Natrvalo si ho odvezli domů v polovině prosince.

5. 1. 2017  |  Rubrika: Novinky

Žádné dítě by nemělo vyrůstat samo

Jak poznáš, že tě mají rodiče opravdu rádi? Na to se dětí zeptali naši zahraniční kolegové. Jedno z deseti dětí neumí na tuto otázku odpovědět. Také v České republice žijí desetitisíce ohrožených dětí, které neznají odpověď...
Dobrovolníkem v SOS Sluníčku

28. 12. 2016  |  Rubrika: Novinky, AKTUALITY

Dobrovolníkem v SOS Sluníčku

Chodím sem každé středeční odpoledne a je to pro mě nejhezčí čas. Za záclonkou v prvním patře už vidím Klárku, jak mě vyhlíží. Vstoupím do bytu a Klárka mi skočí do náruče.“ Budeme si dnes teto skládat z papíru?“ „Já chci udělat vlaštovku“, skáče jí do řeči Pavlík . „Já či laštošku!“ Šišlá jeho bratříček Péťa.  Ještě něž  se kluci začnou hádat, vyndám na stůl těsto.“ Dnes budeme děti  péct perníčky“.
Lukášek nám dělá radost

19. 12. 2016  |  Rubrika: Novinky, Aktuality

Lukášek nám dělá radost

O tom, že spokojené dětství není samozřejmostí, se bohužel přesvědčil i malý Lukášek, kterého jsme letos v březnu přijali do SOS Sluníčka v Karlových Varech. Jeden a půl roční chlapeček byl při přijetí do SOS Sluníčka nemocný, hladový a po celém tělíčku měl vyrážku. Jeho otec tehdy tvrdil, že si pro synka do dvou týdnů přijde, a že v žádném případě nedopustí, aby o syna přišel.
Příběh pěstouna

9. 12. 2016  |  Rubrika: Novinky, Aktuality z vesničky

Příběh pěstouna

„Naše rodina se dostala do velmi těžké situace a já zůstal sám s pěti nezletilými dětmi. Bylo to velmi těžké. Děti ve škole nijak zvlášť neprospívaly, syn z primy gymnázia musel zpět na základní školu. Valinka měla v první třídě také velké problémy. Další dvě děti chodily do školky a Martinku jsem, vzhledem k jejímu věku, neměl kam dát, když jsem chodil do práce vydělávat peníze, abych mohl zabezpečit rodinu." říká pan Novák, otec pěti vlastních i pěstounských dětí.
Tajemství dětských snů

26. 10. 2016  |  Rubrika: Novinky, Aktuality z vesničky

Tajemství dětských snů

Jaké to je proměnit se na jeden den v baletku, Supermana, princeznu nebo čaroděje, si vyzkoušely děti z SOS dětské vesničky v Karlových Varech. Jejich proměny zachytil známý český fotograf Herbert Slavík. Fotografie bude možné získat prostřednictvím internetové aukce, která bude probíhat od 1. do 3. listopadu. Získaná částka půjde na pomoc dětem z SOS dětských vesniček.
Národní potravinová sbírka

13. 10. 2016  |  Rubrika: Novinky

Národní potravinová sbírka

Chcete se letos stát jedním z dobrovolníků Národní potravinové sbírky, do které je zapojena také SOS dětská vesnička v Karlových Varech? Sbírka je celodenní a probíhá v sobotu 12. listopadu od 8.00 do 20.00 hod. Je možné si předem zvolit čas, který by nejlépe vyhovoval. Směny jsou rozděleny po 4 hodinách, tedy (8.00 – 12.00 hod., 12.00 – 16.00 hod., 16.00 – 20.00 hod.).
SOS Kompas: Mladá maminka

7. 10. 2016  |  Rubrika: Novinky

SOS Kompas: Mladá maminka

Když se Davídek narodil, bylo jeho mamince necelých 18 let. Péče o něj jí dělala velký problém, nevěděla si rady s kojením, nezvládala ani základní péči, hygienu, denní režim. Stávalo se, že synka nechávala samotného doma. Situace začala být vážná a hrozilo, že Davídek bude muset být umístěn v zařízení pro děti v okamžité nouzi.