Novinky - SOS dětské vesničky

SOS dětské vesničky pomohly v prvním pololetí více než tisícovce dětí

28. 7. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

SOS dětské vesničky pomohly v prvním pololetí více než tisícovce dětí

Rekordní rok prozatím zažívají v neziskové organizaci SOS dětské vesničky. Za první pololetí zde pomohli již 1027 dětem, což je o čtvrtinu více než v loňském roce. Náklady za prvních šest měsíců se přitom podařilo udržet zhruba ve stejné výši jako v loňském roce. Za výrazným nárůstem klientů stojí především rozvoj preventivních služeb.
Výlet dětí SOS KAJUTY A SOS KOMPASU

27. 7. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality, Zajímavé články

Výlet dětí SOS KAJUTY A SOS KOMPASU

Děti z Bystřice pod Hostýnem a Přerova se dočkaly se začátkem letních prázdnin dlouho očekávaného výletu do Karlových Varů.
SOS Sluníčko: Splněný sen

27. 7. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality

SOS Sluníčko: Splněný sen

Když se osmiletá Eliška a její tři mladší sestřičky dostaly do karlovarského SOS Sluníčka, byly špinavé, zavšivené a velmi pohublé. Známky násilí naštěstí na dětech odhaleny nebyly. Důvodem umístění do zařízení pro děti v okamžité nouzi bylo nejen hrubé zanedbání rodičovské péče, ale i ztráta střechy nad hlavou.
S dětmi si máme hrát, ne si s nimi zahrávat

24. 7. 2017  |  Rubrika: Novinky

S dětmi si máme hrát, ne si s nimi zahrávat

Diskutování a projednávání jistě patří k náplni práce českých politiků. Jak dlouho ale potřebují diskutovat o věcech, které jsou již několik let známé a vědecky prokázané? Kvůli neustálému odkládání a neochotě tří ministerstev se dohodnout máme za sebou další volební období, kdy se změny v oblasti ústavní péče o ohrožené děti nikam nepohnuly. Odborníci přitom již několik let apelují na nezbytnost změn v nastavení péče o malé děti. Kvůli ignoraci zásadních problémů a mocenským bojům mezi ministerstvy se však z těch, kteří mají dětem pomáhat, postupně stávají ti, kteří jejich vývoj nejvíce ohrožují.
SOS Kompas: Johanka a a Karolínka

10. 7. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality

SOS Kompas: Johanka a a Karolínka

„Tatínek je pryč. Ale to nevadí,“ zašeptala Karolínka a přikryla čtyřletou Johanku, která se ze spánku zavrtěla. Třeba už se nevrátí. To by bylo asi dobře, protože křik a hádky trvaly už příliš dlouho. Maminka říkala, že se možná budou stěhovat z ubytovny pryč. Musí prý však ještě něco vyřídit. Karolínka objala jejich jedinou panenku a také usnula.

27. 6. 2017  |  Rubrika: Novinky

JAK JSME HOSPODAŘILI V ROCE 2016

Celkové výnosy SOS dětských vesniček činily 69,8 mil. Kč, což je o 2 % méně než v loňském roce. Celkové náklady  dosáhly v roce 2016 výše 62,4 mil. Kč. Oproti loňskému roku náklady vzrostly o pouhých 46 tis. Kč. I přes omezený růst nákladů se podařilo navýšit počet příjemců pomoci o 42 %, a to zejména díky navýšení kapacit efektivnějších preventivních programů s nižšími provozními náklady.  V roce 2016 jsme hospodařili s účetním ziskem 7,4 mil. Kč s cílem navýšit finanční rezervu, která je nutná pro zajištění plynulého chodu organizace a dlouhodobých kvalitních služeb ohroženým dětem.
SOS Kompas: Vrátí se děti k rodičům?

22. 6. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality

SOS Kompas: Vrátí se děti k rodičům?

S rodinou Novákových jsme začali spolupracovat na žádost orgánu sociálně právní ochrany dětí, protože se dostala do těžké sociální i materiální situace  Rodiče s pěti dětmi ve věku 6 až 15 let, Alenou, Jitkou, Hankou,Terezkou a Martinem, bydleli v domku se dvěma místnostmi a kuchyní. Oba rodiče holdovali alkoholu, měli dluhy. Matka ani otec se nijak nezajímali o vzdělání dětí. Dětem chyběla i lékařská péče.

16. 6. 2017  |  Rubrika: Novinky, Napsali o nás

Tisková zpráva agentury pro začleňování

Žlutice, 13. 6. 2017 – SOS dětské vesničky spustily na začátku června nový projekt na sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi pro obce Žlutice a Valeč. Program nabídne až 75 rodinám např. pomoc při školní přípravě dětí, pomoc při osvojování finanční gramotnosti nebo s hledáním vhodného bydlení.
SOS KOMPAS: PŘÍBĚH S DOBRÝM KONCEM

30. 5. 2017  |  Rubrika: Novinky

SOS KOMPAS: PŘÍBĚH S DOBRÝM KONCEM

Každý má rád příběhy s dobrým koncem. Obzvláště, když se jedná o ty skutečné, jako je ten, který se odehrál docela nedávno na Toužimsku. Pětičlenná rodina Novákových si během něj sáhla na samotné dno a kdekdo už nad jejím osudem lámal hůl. Ne tak sociální pracovnice karlovarského SOS Kompasu. Jste napjatí? Tak se pusťte do čtení.

26. 5. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Mladí dospělí lidé nejsou dostatečně připraveni na reálný život

Mladí dospělí lidé mezi 18-26 roky vycházející z dětských domovů nejsou dostatečně připraveni na reálný život. Mezi hlavní problémy patří dle odborníků nedostatečná integrace dětí z dětských domovů do reálného života. Mladí dospělí se však potýkají i s praktickými problémy. Z výzkumu pro organizaci Mimo domov například vyplynulo, že u většiny těchto dětí se představy o shánění práce či bydlení od následné reality velmi liší. S přechodem do reality mohou mladým dospělým pomoci Domy na půl cesty, které nabízejí zájemcům praktickou podporu i psycho-sociální pomoc. Zařízení tohoto typu je však v České republice dlouhodobě nedostatek.