Novinky - SOS dětské vesničky

Rozhovor s pěstounskou rodinou

15. 9. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality z vesničky, Zajímavé články

Rozhovor s pěstounskou rodinou

V dubnu 2017 se do chvalčovské dětské vesničky přestěhovala z bytu v Mostě pěstounská rodina Filipových. V severních Čechách se Filipovým z mnoha důvodů nelíbilo – nepěkné město, velká vzdálenost dětského hřiště od bydliště, takže tam museli dojíždět autem, zkrátka, nebyli zde spokojeni. Dalším důvodem odstěhování z Mostu bylo to, že Filipovi chtěli přijmout děti do pěstounské péče. Každý z rodičů má své potomky již zletilé a osamostatněné. Spolu se rozhodli pomoci dalším dětem a mít velkou rodinu. Požádali jsme paní Marii Filipovou o rozhovor.
SOS Sluníčko: ŠŤASTNÁ SEDMIČKA

6. 9. 2017  |  Rubrika: Novinky, AKTUALITY, Zajímavé články

SOS Sluníčko: ŠŤASTNÁ SEDMIČKA

Sedm dětí, sedm sourozenců, které spojuje jeden velký problém. Nezodpovědní rodiče závislí na alkoholu. Když jsme děti do SOS Sluníčka přijímali, bylo nejstaršímu chlapci 17 let a nejmladší holčičce jeden rok. Přitom v evidenci Orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) byla rodina téměř od okamžiku narození první holčičky. Všechno tehdy začalo stížnostmi sousedů na neustálý křik a údery ozývající se z bytu, kde rodina žila...
SOS KOMPAS: TROCHU JINÝ NÁVRAT DOMŮ

4. 9. 2017  |  Rubrika: Novinky

SOS KOMPAS: TROCHU JINÝ NÁVRAT DOMŮ

V sociálně-aktivizační službě SOS Kompas pomáháme ohroženým dětem a jejich rodinám vyřešit problémy, aby mohli zůstat spolu. Co to ale v praxi znamená? Příběh paní Jany a jejích pěti dětí, řešíme od otevření naší kanceláře v Prostějově. Vše, co jsme během spolupráce zažili, se ani nedá popsat, i tak ale následující řádky dobře vypovídají o tom, jak složité to některé děti mají a že i ty nejzamotanější příběhy mohou nakonec skončit dobře.
Tisková zpráva: Začátek školního roku je kritický pro polovinu českých rodin

30. 8. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Tisková zpráva: Začátek školního roku je kritický pro polovinu českých rodin

Blížící se začátek školního roku představuje výraznou finanční zátěž pro tisíce českých rodin. Vybavení prvňáčka přijde dle průzkumu agentury Ipsos pro Profi CREDIT na téměř 4 tisíce korun, dalších zhruba 11 tisíc poté rodiny vydají během školního roku. Až 20 % českých rodin přitom nezvládá na nečekané finanční výdaje reagovat. Nejohroženější jsou neúplné rodiny s více dětmi, lidé s nízkým vzděláním a lidé s nízkými příjmy.

28. 8. 2017  |  Rubrika: Novinky

Otevřený dopis k potřebným změnám v systému ochrany ohrožených dětí

SOS dětské vesničky upozorňují na nedostatečnou péči o ohrožené rodiny a děti v České republice. V souvislosti s konáním Fóra rodinné politiky, které bude probíhat ve dnech 31.8. - 1.9. 2017 v Plzni. Národní ředitelka Jindra Šalátová proto rozeslala vybraným politikům a zástupcům médií otevřený dopis.
SOS KOMPAS: NA LÁSKU NENÍ NIKDY POZDĚ

18. 8. 2017  |  Rubrika: Novinky

SOS KOMPAS: NA LÁSKU NENÍ NIKDY POZDĚ

I z téměř bezvýchodné situace se dá vrátit zpátky do života. Poznali jsme to už mnohokrát. Naposledy u případu paní Kláry, která poprvé zaklepala na dveře pražského SOS Kompasu před třemi lety, aby se spolu s námi pokusila zachránit rozpadající se rodinu.
SOS KOMPAS: VŠECHNO JE NA DOBRÉ CESTĚ

3. 8. 2017  |  Rubrika: Novinky

SOS KOMPAS: VŠECHNO JE NA DOBRÉ CESTĚ

Devítiletá Anička ani její o dva roky mladší sestra Terezka to zatím v životě neměly zrovna lehké. První z nich přišla o tatínka krátce po narození a druhá toho svého viděla v životě všehovšudy dvakrát. Když je pak zákeřná nemoc připravila také o maminku, děvčatům se zhroutil celý svět. Kdoví, jak by to všechno dopadlo, nebýt obětavé péče jejich babičky a včasné pomoci sociálních pracovnic prostějovského SOS Kompasu.
SOS SLUNÍČKO: NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ

2. 8. 2017  |  Rubrika: Novinky

SOS SLUNÍČKO: NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ

Z příběhů, které vám vyprávíme, občas až mrazí. Naštěstí mají ale téměř vždy dobrý konec, o který se zaslouží sociální pracovnice, psychologové nebo tety z SOS dětských vesniček. Nejinak tomu bylo i v případě dvou sourozenců Michala a Ondry. I do jejich osudu jsme naštěstí mohli příznivě zasáhnout a podat jim pomocnou ruku.
SOS dětské vesničky pomohly v prvním pololetí více než tisícovce dětí

28. 7. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

SOS dětské vesničky pomohly v prvním pololetí více než tisícovce dětí

Rekordní rok prozatím zažívají v neziskové organizaci SOS dětské vesničky. Za první pololetí zde pomohli již 1027 dětem, což je o čtvrtinu více než v loňském roce. Náklady za prvních šest měsíců se přitom podařilo udržet zhruba ve stejné výši jako v loňském roce. Za výrazným nárůstem klientů stojí především rozvoj preventivních služeb.
Výlet dětí SOS KAJUTY A SOS KOMPASU

27. 7. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality, Zajímavé články

Výlet dětí SOS KAJUTY A SOS KOMPASU

Děti z Bystřice pod Hostýnem a Přerova se dočkaly se začátkem letních prázdnin dlouho očekávaného výletu do Karlových Varů.