Novinky - SOS dětské vesničky

I neviditelná trápení mají řešení

1. 11. 2017  |  Rubrika: Novinky

I neviditelná trápení mají řešení

Svět by byl možná jiný, kdyby na každém bylo vidět jeho trápení. Možná by se pro každého našel někdo, kdo by mu pomohl nebo ho alespoň potěšil. Jenže ve skutečnosti to tak nefunguje, a že se trápí, to nemusí poznat ani maminka u vlastního dítěte.
Někdy stačí k zázraku jen málo

23. 10. 2017  |  Rubrika: Novinky, Zajímavé články

Někdy stačí k zázraku jen málo

Představte si takové ráno: venku prší, doma není čím zatopit a v chlebníku zbývá poslední rohlík. Máslo se ani nemusí dávat do ledničky, protože se ani na lince v té zimě nerozteče, a stejně ho zbývá už jen kousek. Maruška pobrekává, protože jí včera kamarádka Ela řekla, že v těch zmačkaných hadrech, co teď nosí, se jí budou ve škole všichni smát. A ona se tam tak těšila… A máma spí, jakoby se vůbec do toho tmavého studeného rána nechtěla probudit.
Tisková zpráva: SOS dětské vesničky představují kampaň Ztracené dětství

23. 10. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Tisková zpráva: SOS dětské vesničky představují kampaň Ztracené dětství

Již v průběhu října představí nezisková organizace SOS dětské vesničky novou mediální kampaň. Ta upozorní na situace, ve kterých se ohrožené děti běžně ocitají a podpoří tak důležitost preventivní péče v problémových rodinách. Za kampaní stojí pražská agentura Underline, autorem fotografií je Tomáš Třeštík.
Matěj už se zase směje

12. 10. 2017  |  Rubrika: Novinky

Matěj už se zase směje

Takový start do života, jako měl Matěj, by nikdo z nás určitě nechtěl. Přesto dnes rozdává úsměvy na všechny strany. Chcete vědět proč? Podívejte se na jeho příběh.
Klasická Praha. Benefiční koncert na podporu SOS dětských vesniček

2. 10. 2017  |  Rubrika: Novinky, Zajímavé články

Klasická Praha. Benefiční koncert na podporu SOS dětských vesniček

Třetí říjnovou neděli se otevřou dveře Muzea Antonína Dvořáka prvnímu benefičnímu koncertu z cyklu Klasická Praha, na kterém vystoupí hudebníci, vědci a profesoři v jedné osobě. Ti budou hrát, aby podpořili aktivity SOS dětských vesniček. Máte rádi klasickou hudbu a chcete pomáhat? Jste srdečně zváni.
Rozhovor s pěstounskou rodinou

15. 9. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality z vesničky, Zajímavé články

Rozhovor s pěstounskou rodinou

V dubnu 2017 se do chvalčovské dětské vesničky přestěhovala z bytu v Mostě pěstounská rodina Filipových. V severních Čechách se Filipovým z mnoha důvodů nelíbilo – nepěkné město, velká vzdálenost dětského hřiště od bydliště, takže tam museli dojíždět autem, zkrátka, nebyli zde spokojeni. Dalším důvodem odstěhování z Mostu bylo to, že Filipovi chtěli přijmout děti do pěstounské péče. Každý z rodičů má své potomky již zletilé a osamostatněné. Spolu se rozhodli pomoci dalším dětem a mít velkou rodinu. Požádali jsme paní Marii Filipovou o rozhovor.
SOS Sluníčko: SEDM STATEČNÝCH

6. 9. 2017  |  Rubrika: Novinky, AKTUALITY, Zajímavé články

SOS Sluníčko: SEDM STATEČNÝCH

Sedm dětí, sedm sourozenců, které spojuje jeden velký problém. Nezodpovědní rodiče závislí na alkoholu. Když jsme děti do SOS Sluníčka přijímali, bylo nejstaršímu chlapci 17 let a nejmladší holčičce jeden rok. Přitom v evidenci Orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) byla rodina téměř od okamžiku narození první holčičky. Všechno tehdy začalo stížnostmi sousedů na neustálý křik a údery ozývající se z bytu, kde rodina žila...
SOS KOMPAS: TROCHU JINÝ NÁVRAT DOMŮ

4. 9. 2017  |  Rubrika: Novinky

SOS KOMPAS: TROCHU JINÝ NÁVRAT DOMŮ

V sociálně-aktivizační službě SOS Kompas pomáháme ohroženým dětem a jejich rodinám vyřešit problémy, aby mohli zůstat spolu. Co to ale v praxi znamená? Příběh paní Jany a jejích pěti dětí, řešíme od otevření naší kanceláře v Prostějově. Vše, co jsme během spolupráce zažili, se ani nedá popsat, i tak ale následující řádky dobře vypovídají o tom, jak složité to některé děti mají a že i ty nejzamotanější příběhy mohou nakonec skončit dobře.
Tisková zpráva: Začátek školního roku je kritický pro polovinu českých rodin

30. 8. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Tisková zpráva: Začátek školního roku je kritický pro polovinu českých rodin

Blížící se začátek školního roku představuje výraznou finanční zátěž pro tisíce českých rodin. Vybavení prvňáčka přijde dle průzkumu agentury Ipsos pro Profi CREDIT na téměř 4 tisíce korun, dalších zhruba 11 tisíc poté rodiny vydají během školního roku. Až 20 % českých rodin přitom nezvládá na nečekané finanční výdaje reagovat. Nejohroženější jsou neúplné rodiny s více dětmi, lidé s nízkým vzděláním a lidé s nízkými příjmy.

28. 8. 2017  |  Rubrika: Novinky

Otevřený dopis k potřebným změnám v systému ochrany ohrožených dětí

SOS dětské vesničky upozorňují na nedostatečnou péči o ohrožené rodiny a děti v České republice. V souvislosti s konáním Fóra rodinné politiky, které bude probíhat ve dnech 31.8. - 1.9. 2017 v Plzni. Národní ředitelka Jindra Šalátová proto rozeslala vybraným politikům a zástupcům médií otevřený dopis.