Novinky - SOS dětské vesničky

Press Room | Tiskové zprávy | Fotogalerie

26. 5. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Mladí dospělí lidé nejsou dostatečně připraveni na reálný život

Mladí dospělí lidé mezi 18-26 roky vycházející z dětských domovů nejsou dostatečně připraveni na reálný život. Mezi hlavní problémy patří dle odborníků nedostatečná integrace dětí z dětských domovů do reálného života. Mladí dospělí se však potýkají i s praktickými problémy. Z výzkumu pro organizaci Mimo domov například vyplynulo, že u většiny těchto dětí se představy o shánění práce či bydlení od následné reality velmi liší. S přechodem do reality mohou mladým dospělým pomoci Domy na půl cesty, které nabízejí zájemcům praktickou podporu i psycho-sociální pomoc. Zařízení tohoto typu je však v České republice dlouhodobě nedostatek.
SOS PŘÍSTAV: MÝM SNEM BYLO POMÁHAT DRUHÝM LIDEM

19. 5. 2017  |  Rubrika: Novinky

SOS PŘÍSTAV: MÝM SNEM BYLO POMÁHAT DRUHÝM LIDEM

Dělat práci, která mám smysl, je snem každého z nás. Někdy je k jeho splnění potřeba trochu štěstí, jindy je nuntné pevně se rozhodnout, nepovolit a jít si cílevědomě za svým. A když to vyjde, je to pocit k nezaplacení. Svoje o tom ví i šestnáctiletá Nikola z brněnské SOS dětské vesničky.
Den rodiny

15. 5. 2017  |  Rubrika: Novinky

Den rodiny

Požádali jsme děti, jejichž rodinám pomáháme v rámci terénní sociální služby SOS Kompas Karlovy Vary, aby namalovaly svoji rodinu. Všechny děti kreslily veselé a usměvavé postavy.
Jak probíhá svěření dítěte do pěstounské péče

28. 4. 2017  |  Rubrika: Novinky

Jak probíhá svěření dítěte do pěstounské péče

Zajímá vás, jak probíhá proces svěření dítěte do pěstounské péče? Samotný proces  je dle zákona plně v rukou příslušného krajského úřadu. Rozhodnutí o svěření dítěte, však není rozhodnutím jediného úředníka, ale společným konsensem poradního sboru odborníků (sociálních pracovníků, psychologů, atd.), kteří znají jak dítě, tak budoucí pěstouny.
O5 a Radeček podporují SOS dětské vesničky

18. 4. 2017  |  Rubrika: Novinky

O5 a Radeček podporují SOS dětské vesničky

Oblíbená kapela O5 Radeček už po druhé vyrazí na Turné na střechách. Jedinečná série koncertů pod širým nebem, která vloni sklidila obrovský úspěch, odstartuje v polovině května v Brně a pokračovat bude v sedmi dalších českých městech. Letošní turné s sebou však nese řadu novinek. Kapela se koncerty například rozhodla podpořit neziskovou organizaci SOS dětské vesničky.

11. 4. 2017  |  Rubrika: Novinky

Podpořte SOS Sluníčko v crowfundingové sbírce

SOS dětské vesničky spolu s Nadačním fondem pomoci rozjíždí crowdfundingovou sbírku pro krizové zařízení SOS Sluníčko. Nadační fond každý příspěvek navýší o 0,618 Kč! 100 x 1,618 = 161,8 Kč. Více na www.nfpomoci.cz.

11. 4. 2017  |  Rubrika: Novinky

Dopis Asociace Dítě a Rodina poslancům Parlamentu ČR

Vážená paní poslankyně,    Vážený pane poslanče,  jako Asociace Dítě a Rodina, sdružující více než 60 organizací, působících v oblasti péče o ohrožené děti, si Vás dovolujeme oslovit s komentáři k předloženým pozměňovacím návrhům k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů, které se týkají pěstounské péče - sněmovní tisk č. 854.
Jindra Šalátová: práce v SOS vesničkách byla mým snem

6. 4. 2017  |  Rubrika: Novinky

Jindra Šalátová: práce v SOS vesničkách byla mým snem

Ředitelka SOS dětských vesniček, Jindra Šalátová, má za sebou první rok ve své funkci.  Ve vedení jedné z nejznámějších neziskových organizací, která v loňském roce pomohla téměř 1300 dětem, musí zvládat celou řadu úkolů. Jak hodnotí své dosavadní působení v organizaci? Jaké příběhy se jí vryly do srdce a jaké plány do budoucna tato čerstvá čtyřicátnice a milovnice běhu má?
Anička se těší zpátky k mamince

30. 3. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality

Anička se těší zpátky k mamince

Anička a její sourozenci se do krizového zařízení SOS Sluníčko dostali kvůli bytovým problémům a rodinným konfliktům. Jejich maminka mezitím usilovně pracuje na tom, aby svým dětem vytvořila nové zázemí a mohla se o ně znovu starat sama.

27. 3. 2017  |  Rubrika: Novinky

ROZDÍL MEZI PŘEDPĚSTOUNSKOU A PĚSTOUNSKOU PÉČÍ

Proces rozhodování soudu o svěření dítěte do pěstounské péče bývá dlouhý, protože soud se musí vypořádat s celou řadou důkazů. Aby tuto dobu mohlo dítě trávit již s budoucími pěstouny, existuje právě tzv. „předpěstounská péče“, v jejímž průběhu dochází k prohlubování vztahu mezi pěstounem a dítětem a obě strany se mohou ujistit, že o pěstounskou péči skutečně stojí.

Chcete nám sdělit váš email a získat odkaz pro přehrání celého dokumentu Kde domov tvůj?

Ano, chci zadat email Ne, zavřít Pokračovat v přehrávání traileru
zavřítX

Kde domov tvůj

Podívejte se na každodenní příběhy ohrožených dětí a těch, kteří jim pomáhají!

Pro přehrání dokumentu Kde domov tvůj zadejte prosím svůj email.