Novinky - SOS dětské vesničky

Novinky

Press Room | Tiskové zprávy | Fotogalerie

SOS dětské vesničky pomohly v loňském roce 1272 dětem

16. 2. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

SOS dětské vesničky pomohly v loňském roce 1272 dětem

SOS dětské vesničky pomohly v uplynulém roce rekordnímu počtu dětí. Celkem jsme podpořili 1272 dětí, což je o 42 % více než loni. I přes výrazný nárůst aktivit se nám podařilo snížit celkové náklady o více než 2 miliony korun.    
SOS Sluníčka

14. 2. 2017  |  Rubrika: Novinky

SOS Sluníčka

Zařízení SOS Sluníčko slouží v nepřetržitém provozu dětem v krizové situaci, které vyžadují okamžitou pomoc. Jsou určena týraným, zneužívaným či zanedbávaným dětem, stejně jako dětem z rodin, které se o ně nemohou na přechodnou dobu postarat.

3. 2. 2017  |  Rubrika: Novinky

Potvrzení o darech

V týdnu od 30. ledna do 3. února jsme rozeslali poštou potvrzení o darech poskytnutých v roce 2016 všem dárcům, na něž máme přímý poštovní kontakt a jejichž celkové dary v roce 2016 činily nejméně 200 Kč. Potvrzení o daru ve formě PDF jsme v témže termínu rozeslali dárcům, kteří upřednostnili doručení elektronickou poštou.

3. 2. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

MATKY SAMOŽIVITELKY JSOU OHROŽENY CHUDOBOU

Matek samoživitelek v České republice stále přibývá. Počet neúplných rodin u nás v současné době atakuje hranici 200 tisíc. O nezaopatřené děti se přitom v 90 % starají matky. Ženy, které samy odpovídají za vedení domácnosti, jsou často ohroženy chudobou a zadlužují se. Trend potvrzují i organizace, jež rodinám v nouzi pomáhají. SOS dětské vesničky například mezi klienty registrují až 80 % samoživitelů.
SOS dětská vesnička – jak šel čas

31. 1. 2017  |  Rubrika: Novinky

SOS dětská vesnička – jak šel čas

První česká SOS dětská vesnička přivítala své obyvatele v Karlových Varech roce 1970. Od této doby se toho mnoho změnilo – nejen vesnička, ale i poskytované služby, personál, pěstouni  … Něco ale přetrvalo dodnes – obdiv zakladatelům SOS dětských vesniček, velká poklona všem pěstounům, poděkování a úcta všem, kteří se snaží o to, aby děti v naší vesničce prožily šťastné dětství mezi těmi, kdo je má rád.
Vysvědčení - příběh z SOS dětské vesničky

24. 1. 2017  |  Rubrika: Novinky

Vysvědčení - příběh z SOS dětské vesničky

Šla jsem po chodníku domů a myslela jsem jen na jediné. Co té čtyřce řekne táta? Zbije mě páskem nebo hadicí? Matematika mi nikdy nešla, ale od té doby, co od nás máma odešla, to bylo ještě horší....
Ježíšek v SOS Sluníčku

9. 1. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality

Ježíšek v SOS Sluníčku

Všechny děti se na příchod Ježíška velmi těší. Nejinak tomu bylo i v karlovarském SOS Sluníčku: děti psaly a malovaly svá přání, zdobily domečky i stromeček a pekly cukroví. Na Štědrý den Ježíšek nadělil každému to, co si přál. Šimon šel spát se svým vlastním obrovským plyšovým medvědem. Největší dárek však dostala Anička: po několikaměsíčním pobytu v SOS Sluníčku si rozbalovala dárečky ve své vlastní rodině.
Netradiční vánoční dárek

6. 1. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality z vesničky

Netradiční vánoční dárek

První vánoční dárek si Monika a František, pěstouni z karlovarské SOS dětské vesničky, nadělili trochu předčasně. S malým Honzíkem, kterého se vlastní maminka zřekla už v porodnici, se seznamovali už několik týdnů, když za ním jezdili do předpěstounské péče. Natrvalo si ho odvezli domů v polovině prosince.  

5. 1. 2017  |  Rubrika: Novinky

Žádné dítě by nemělo vyrůstat samo

Jak poznáš, že tě mají rodiče opravdu rádi? Na to se dětí zeptali naši zahraniční kolegové. Jedno z deseti dětí neumí na tuto otázku odpovědět. Také v České republice žijí desetitisíce ohrožených dětí, které neznají odpověď...
Dobrovolníkem v SOS Sluníčku

28. 12. 2016  |  Rubrika: Novinky, AKTUALITY

Dobrovolníkem v SOS Sluníčku

Chodím sem každé středeční odpoledne a je to pro mě nejhezčí čas. Za záclonkou v prvním patře už vidím Klárku, jak mě vyhlíží. Vstoupím do bytu a Klárka mi skočí do náruče.“ Budeme si dnes teto skládat z papíru?“ „Já chci udělat vlaštovku“, skáče jí do řeči Pavlík . „Já či laštošku!“ Šišlá jeho bratříček Péťa.  Ještě něž  se kluci začnou hádat, vyndám na stůl těsto.“ Dnes budeme děti  péct perníčky“.

na začátek