Novinky - SOS dětské vesničky

Běžíme na hrad podpoří SOS dětské vesničky

17. 4. 2018  |  Rubrika: Novinky

Běžíme na hrad podpoří SOS dětské vesničky

Protáhnout si pořádně tělo a podívat se na zajímavá místa, to je nejčastější motivace účastníků běžeckého seriálu Běžíme na hrad, který se uskuteční na 5 tuzemských hradech.
Péče kojeneckých ústavů je drahá a dětem škodí

16. 4. 2018  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Péče kojeneckých ústavů je drahá a dětem škodí

Měsíční pobyt dítěte v kojeneckém ústavu stojí veřejné zdroje 55 tisíc korun. Preventivní pomoc rodině, která se potýká s problémy a hrozí jí odebrání dítěte, vyjde za měsíc na 7 tisíc korun za dítě. Stát přitom do prevence investuje jen 8% z celkového objemu peněz určených na ohrožené děti. Vyplývá to z nové Analýzy financování systému péče o ohrožené děti v ČR, kterou vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.
ZVEME VÁS NA  KONCERT NA PODPORU SOS DĚTSKÝCH VESNIČEK

9. 4. 2018  |  Rubrika: Novinky

ZVEME VÁS NA  KONCERT NA PODPORU SOS DĚTSKÝCH VESNIČEK

Dveře Muzea Antonína Dvořáka se opět otevřou projektu, který snoubí klasickou hudbu a chuť pomáhat. Na druhém benefičním koncertu z cyklu Klasická Praha vystoupí v neděli 29. dubna hudebníci a akademici v jedné osobě, aby podpořili aktivity SOS dětských vesniček. Koncert tentokrát obohatí výstava obrazů malíře Robina Kaloče. Máte rádi klasickou hudbu a chcete pomáhat? Jste srdečně zváni!
POD MÁMINÝMI KŘÍDLY

6. 4. 2018  |  Rubrika: Novinky

POD MÁMINÝMI KŘÍDLY

Dovedete si představit, co se děje v hlavičkách dětí, když nemůžou být se svou mámou a sourozenci? Člověk o tom možná raději nepřemýšlí. S cizími tetami je hezky, okolo je spousta hraček, nikdo nekřičí a občas je po večeři i nějaká dobrůtka jako bábovka nebo bublanina. Ale jak se teď má máma a bráchové? A proč máma říkala – když si myslela, že ji neslyším – že se možná všichni společně už neuvidíme a půjdeme do dětského domova? Co to vůbec je? Já chci být doma s mámou…
Nákupy v Sanasportu podpoří ohrožené děti

29. 3. 2018  |  Rubrika: Novinky

Nákupy v Sanasportu podpoří ohrožené děti

Nové sportovní vybavení si teď můžete pořídit se slevou 15 % a výše této slevy půjde na pomoc dětem v péči SOS dětských vesniček.
50 000 Kč míří do SOS dětských vesniček

27. 3. 2018  |  Rubrika: Novinky

50 000 Kč míří do SOS dětských vesniček

Neuvěřitelných 73 702 407 kroků ušli za uplynulý měsíc všichni ti, kteří podpořili naši organizaci a zapojili se do soutěže Oborové zdravotní pojišťovny "Každý krok pomáhá". Odměnou nám je 50 000 Kč, které půjdou na pomoc ohroženým dětem.
Světový den sociální práce

19. 3. 2018  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Světový den sociální práce

Letošní Světový den sociální práce připadá na 20. března. V SOS dětských vesničkách pracuje několik desítek sociálních pracovnic, sociálních pedagogů, tet, rodinných asistentek a představitelů dalších profesí, kteří pomáhají ohroženým dětem a pomáhají tak naplňovat poslání naší organizace.
Omezme dobrovolné pobyty dětí v kojeneckých ústavech

12. 3. 2018  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Omezme dobrovolné pobyty dětí v kojeneckých ústavech

Zhruba 80% dětí, které se ocitnou v dětském domově pro děti do 3 let věku či kojeneckém ústavu, je tam umístěno se souhlasem rodičů na tzv. dobrovolný pobyt (v roce 2016 se to týkalo 1266 dětí). Stát přitom nijak nereguluje podmínky, za nichž může být dítě do ústavní péče svěřeno, ani délku jeho pobytu. Takový zásah do práv dítěte bez jakýchkoliv pravidel není u žádného jiného typu zařízení možný. Mnohé výzkumy přitom opakovaně prokázaly, že prožití prvních měsíců či dokonce let života v ústavní péči může dítě výrazně a nevratně poznamenat.
Výcvikové programy pro odborníky pracujícími s dětmi, které trpí poruchami attachmentu

5. 3. 2018  |  Rubrika: Novinky

SOS dětské vesničky ve spolupráci s Attachmentovým centrem ATTA otevírají na podzim 2018 dva ucelené výcvikové programy zaměřené na problematiku práce s dětmi, které prožily komplexní vývojové trauma a trpí poruchami ve vytváření citového pouta - attachmentu.
CESTA Z BLUDNÉHO KRUHU

22. 2. 2018  |  Rubrika: Novinky

CESTA Z BLUDNÉHO KRUHU

I to dětství, které prožívají děti v neradostných podmínkách, někdy bývá milosrdné. Dvouletý Tobík pobíhá okolo mámy, bere jí papíry z ruky, brebentí a netuší, že zítra pro něj už máma Katrin nebude mít vůbec žádné jídlo. Ale Katrin to ví, a i když nerada pláče před Tobíkem, dnes už má slzy na krajíčku.