Novinky - SOS dětské vesničky

Vánoční sbírka vynesla 183 tisíc korun

19. 1. 2018  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Vánoční sbírka vynesla 183 tisíc korun

V průběhu 20. jubilejního ročník charitativní sbírky ve prospěch SOS dětských vesniček, který se uskutečnil od 3. prosince do 6. ledna na Pražském hradě pod záštitou manželky prezidenta Ivany Zemanové, se vybralo celkem 183 028 korun. Výtěžek podpoří činnost pražského zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc SOS Sluníčko.
DANY UŽ MÁ ZASE NA VÝBĚR

5. 1. 2018  |  Rubrika: Novinky

DANY UŽ MÁ ZASE NA VÝBĚR

Tak kde to bude zítra? Minulý týden dávali dokument z Kataru, tam by nebylo špatné bydlet. Ale mohl by to být i New York, tam je určitě spousta zábavy. Každopádně to musí být velkoměsto: spousta lidí, světel a možností!
Nesouhlas se záměrem vlády transofmovat kojenecké ústavy

5. 1. 2018  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Nesouhlas se záměrem vlády transofmovat kojenecké ústavy

SOS dětské vesničky jsou znepokojeny záměrem nové ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové nerušit kojenecké ústavy, ale transformovat je na menší zařízení rodinného typu. Toto řešení nepovažujeme za šťastné, protože sebelepší ústav nemůže nikdy plně naplnit potřeby dítěte.

4. 1. 2018  |  Rubrika: Novinky, Zajímavé články

Rozesílání potvrzení o poskytnutých darech za rok 2017

Potvrzení o darech obdržených v roce 2017 budeme automaticky rozesílat v týdnu od 29. ledna do 2. února. Poštou potvrzení odbrží ti, na něž máme přímý poštovní kontakt a jejich celkové dary v roce 1017 činily nejméně 200 Kč. Potvrzení o daru ve formě PDF, které finanční úřad běžně akceptuje, budeme rozesílat v témže termínu.
Z neúplné rodiny rovnou dvě

25. 12. 2017  |  Rubrika: Novinky, Zajímavé články

Z neúplné rodiny rovnou dvě

Když se Sylviini rodiče rozvedli, vídala se Sylva s tatínkem jen málo a pak už téměř vůbec. Když ještě před dosažením zletilosti otěhotněla a porodila malého Kubíka, bez rodinného zázemí se o něj kvůli nízkému věku nedokázala postarat.
Adventní koncert pro SOS dětské vesničky

7. 12. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Adventní koncert pro SOS dětské vesničky

V neděli 17. prosince odvysílá Česká televize čtvrtý, letos poslední adventní koncert z kostela svatého Cyrila a Metoděje v Karlíně, kterým podpoří SOS dětské vesničky. Výtěžek koncertu poputuje na provoz SOS Sluníčka v Karlových Varech, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Přímý přenos koncertu mohou diváci České televize sledovat od 17:30 na ČT1.
Vánoční sbírka v prodejnách Kaufland podpoří ohrožené děti

20. 11. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Vánoční sbírka v prodejnách Kaufland podpoří ohrožené děti

SOS dětské vesničky pořádají veřejnou sbírku nazvanou „Z lásky k dětem“. Její realizaci umožnil generální partner organizace, společnost Kaufland. V období od 20. listopadu do 10. prosince 2017 mohou zákazníci nákupem samolepky v prodejnách Kaufland v celé České republice podpořit děti, kterým hrozí ztráta rodičovské péče.
Nejmenší děti do ústavů nepatří

20. 11. 2017  |  Rubrika: Novinky, Tiskové zprávy

Nejmenší děti do ústavů nepatří

Při příležitosti Dne dětských práv apelují SOS dětské vesničky na budoucí českou vládu, ministerstva zdravotnictví, sociálních věcí a školství a na radní krajských úřadů zodpovědných za tyto sektory, aby se zasadili o radikální snížení počtu dětí do 3 let (výhledově až do 7 let) umísťovaných do ústavní péče. V tomto věku představuje ústavní výchova zásadní ohrožení duševního i sociálního vývoje dětí a její důsledky poznamenávají tyto děti až do dospělosti.
I neviditelná trápení mají řešení

1. 11. 2017  |  Rubrika: Novinky

I neviditelná trápení mají řešení

Svět by byl možná jiný, kdyby na každém bylo vidět jeho trápení. Možná by se pro každého našel někdo, kdo by mu pomohl nebo ho alespoň potěšil. Jenže ve skutečnosti to tak nefunguje, a že se trápí, to nemusí poznat ani maminka u vlastního dítěte.
Někdy stačí k zázraku jen málo

23. 10. 2017  |  Rubrika: Novinky, Zajímavé články

Někdy stačí k zázraku jen málo

Představte si takové ráno: venku prší, doma není čím zatopit a v chlebníku zbývá poslední rohlík. Máslo se ani nemusí dávat do ledničky, protože se ani na lince v té zimě nerozteče, a stejně ho zbývá už jen kousek. Maruška pobrekává, protože jí včera kamarádka Ela řekla, že v těch zmačkaných hadrech, co teď nosí, se jí budou ve škole všichni smát. A ona se tam tak těšila… A máma spí, jakoby se vůbec do toho tmavého studeného rána nechtěla probudit.