Novinky - SOS dětské vesničky

O5 a Radeček podporují SOS dětské vesničky

18. 4. 2017  |  Rubrika: Novinky

O5 a Radeček podporují SOS dětské vesničky

Oblíbená kapela O5 Radeček už po druhé vyrazí na Turné na střechách. Jedinečná série koncertů pod širým nebem, která vloni sklidila obrovský úspěch, odstartuje v polovině května v Brně a pokračovat bude v sedmi dalších českých městech. Letošní turné s sebou však nese řadu novinek. Kapela se koncerty například rozhodla podpořit neziskovou organizaci SOS dětské vesničky.

11. 4. 2017  |  Rubrika: Novinky

Podpořte SOS Sluníčko v crowfundingové sbírce

SOS dětské vesničky spolu s Nadačním fondem pomoci rozjíždí crowdfundingovou sbírku pro krizové zařízení SOS Sluníčko. Nadační fond každý příspěvek navýší o 0,618 Kč! 100 x 1,618 = 161,8 Kč. Více na www.nfpomoci.cz.

11. 4. 2017  |  Rubrika: Novinky

Dopis Asociace Dítě a Rodina poslancům Parlamentu ČR

Vážená paní poslankyně,    Vážený pane poslanče,  jako Asociace Dítě a Rodina, sdružující více než 60 organizací, působících v oblasti péče o ohrožené děti, si Vás dovolujeme oslovit s komentáři k předloženým pozměňovacím návrhům k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů, které se týkají pěstounské péče - sněmovní tisk č. 854.
Jindra Šalátová: práce v SOS vesničkách byla mým snem

6. 4. 2017  |  Rubrika: Novinky

Jindra Šalátová: práce v SOS vesničkách byla mým snem

Ředitelka SOS dětských vesniček, Jindra Šalátová, má za sebou první rok ve své funkci.  Ve vedení jedné z nejznámějších neziskových organizací, která v loňském roce pomohla téměř 1300 dětem, musí zvládat celou řadu úkolů. Jak hodnotí své dosavadní působení v organizaci? Jaké příběhy se jí vryly do srdce a jaké plány do budoucna tato čerstvá čtyřicátnice a milovnice běhu má?
Anička se těší zpátky k mamince

30. 3. 2017  |  Rubrika: Novinky, Aktuality

Anička se těší zpátky k mamince

Anička a její sourozenci se do krizového zařízení SOS Sluníčko dostali kvůli bytovým problémům a rodinným konfliktům. Jejich maminka mezitím usilovně pracuje na tom, aby svým dětem vytvořila nové zázemí a mohla se o ně znovu starat sama.

27. 3. 2017  |  Rubrika: Novinky

ROZDÍL MEZI PŘEDPĚSTOUNSKOU A PĚSTOUNSKOU PÉČÍ

Proces rozhodování soudu o svěření dítěte do pěstounské péče bývá dlouhý, protože soud se musí vypořádat s celou řadou důkazů. Aby tuto dobu mohlo dítě trávit již s budoucími pěstouny, existuje právě tzv. „předpěstounská péče“, v jejímž průběhu dochází k prohlubování vztahu mezi pěstounem a dítětem a obě strany se mohou ujistit, že o pěstounskou péči skutečně stojí.

22. 3. 2017  |  Rubrika: Novinky, Zajímavé články

Kde domov tvůj?

Jak vypadá běžný den pěstounské rodiny? Co vaří tety dětem v krizovém zařízení SOS Sluníčko? Jaké problémy řeší maminka, která sama vychovává děti?
Jak jsme pomáhali v loňském roce?

17. 3. 2017  |  Rubrika: Novinky

Jak jsme pomáhali v loňském roce?

Malý Péťa: příběh z SOS Sluníčka

15. 3. 2017  |  Rubrika: Novinky

Malý Péťa: příběh z SOS Sluníčka

„Malý Péťa už zase pláče,“ pošeptala mi kolegyně. „Jeho maminka zase nepřišla na slíbenou návštěvu. A to tak dlouho trvalo, než jsme ji sehnali!“ Musím jen smutně přikývnout.
SOS Kotva

6. 3. 2017  |  Rubrika: Novinky

SOS Kotva

Služba SOS Kotva – Dům na půl cesty (DPC) je určena mladým dospělým ve věku 18 až 26 let, primárně těm, kteří odešli z pěstounské rodiny nebo dětského domova. Kromě ubytování v plně vybaveném rodinném domě nabízíme našim klientům sociálně – psychoteraterapeutickou podporu sociálních pracovníků.