Press Room - tiskové zprávy, fotogalerie, novinky - SOS dětské vesničky

Pro média - Press Room

Vítejte v Press Roomu SOS dětských vesniček, kde najdete tiskové kontakty, tiskové zprávy a aktuality z programů SOS dětských vesniček.

Tiskové zprávy | Novinky | Fotogalerie

Kontakt pro médiaMichaela Poláková

Michaela Poláková, PR specialistka

Vyřizuje novinářské dotazy a žádosti o vyjádření, rozhovor, návštěvu programů, audiovizuální materiály či jakékoli další informace o SOS dětských vesničkách v České republice či v zahraničí.

Stručně o SOS dětských vesničkách

V jedné větě:

Cílem SOS dětských vesniček je dlouhodobě pomáhat ohroženým dětem vyrůstat v láskyplném prostředí se svými vlastními rodiči nebo pěstouny.

V jednom odstavci:

SOS dětské vesničky patří mezi nejvýznamnější neziskové organizace v České republice. Ročně pomáhají stovkám rodin ohrožených odebráním dítěte, stejně jako týraným, zneužívaným a zanedbávaným dětem, které ve své původní rodině nemohou vyrůstat. SOS dětské vesničky poskytují komplexní služby sahající od prevence odebírání dětí z rodin přes okamžitou pomoc dětem v akutní nouzi až po podporu pěstounských rodin či pomoc sociálně znevýhodněným mladistvým se vstupem do samostatného života. Programy organizace jsou v rámci lokální zdrojů ze 60 procent  financovány z příspěvků soukromých dárců a lze je podpořit ve veřejné sbírce na účtu: 211 757 409 / 0300.

Jak podpořit SOS dětské vesničky

SOS dětské vesničky mohou fungovat zejména díky podpoře z řad firem a jednotlivců. V České republice získávají ze soukromých zdrojů více než 60 % svých příjmů.

  • Zde jsou základní informace o možnostech finanční podpory.
  • Nejdůležitější jsou pro organizaci pravidelní dárci, kteří zajišťují její dlouhodobou finanční stabilitu.
  • Jednorázový dar je možné poskytnout okamžitě online či zaslat převodem na účet veřejné sbírky 211 757 409 / 0300.
  • Dar formou DMS je možné poskytnout zasláním SMS ve tvaru DMS VESNICKY na číslo 87 777 (cena DMS je 30 Kč, SOS dětské vesničky obdrží 28,50 Kč).

Další informace

na začátek