Poradna - SOS dětské vesničky

16. 12. 2015  |  Rubrika: Poradna

Krize ve vztahu

Krize ke vztahům neodmyslitelně patří. Mění se naše nálady, mění se naše preference, měníme se v průběhu života sami o sobě. A nyní to vynásobte dvěma. Ještě je nutné podotknout, že tyto změny jen vzácně probíhají ve vzájemném souladu. K tomu přidejme různé životní události, jako je silný či dlouhodobý stres, změny v práci, narození dětí, stěhování, stavba domu, stárnoucí rodiče, vážnější nemoci apod. Nejde o to se krizi ve vztahu vyhnout - jde o to s ní dobře naložit!

17. 8. 2015  |  Rubrika: Poradna

Spoluzávislost

Žít se závislým člověkem není snadné. Závislost nepostihuje pouze samotného konzumenta drogy, ale všechny blízké osoby žijící se závislým. Ti se velmi často stávají spoluzávislými.

17. 8. 2015  |  Rubrika: Poradna

Je to závislost?

Mnozí naši blízcí se točí v kole závislosti a zatím si tuto skutečnost neuvědomují, nebo nepřiznávají. Přinášíme Vám jednoduchý způsob, jak závislost u Vašich blízkých odhalit.

5. 5. 2015  |  Rubrika: Poradna

Partnerské vztahy

Navždy spolu aneb dokud nás smrt nerozdělí. Hledáte ten pravý partnerský vztah? Kladete si ve vašem partnerském vztahu otázku, zda si máte partnera či partnerku vzít a mít děti? Je váš vztah v krizi a vy si kladete otázku, zda má smysl ve vztahu právě s tímto člověkem zůstávat? Pokud si kladete tyto nebo podobné otázky, čtěte dál.

14. 4. 2015  |  Rubrika: Poradna

Transgenerační přenos syndromu CAN

Obecně platí, že způsob jakým rodič vychovává své vlastní děti, více méně odpovídá způsobu, jakým se k němu vztahoval jeho vlastní rodič. Jaké jste měli dětství a jak vychováte vaše děti?

1. 4. 2015  |  Rubrika: Poradna

Syndrom CAN - výchovné tresty

Neexistuje věk, ve kterém by dítě nemohlo být obětí syndromu CAN – všechny formy se mohou týkat dětí ve všech věkových kategoriích. Co je ještě "pár na zadek" a co je už tělesné týrání?

1. 4. 2015  |  Rubrika: Poradna

Rizikové faktory a situace u syndromu CAN

Vědci zjistili, že některé děti se během svého života stávaly obětí týrání opakovaně.

Chcete nám sdělit váš email a získat odkaz pro přehrání celého dokumentu Kde domov tvůj?

Ano, chci zadat email Ne, zavřít Pokračovat v přehrávání traileru
zavřítX

Kde domov tvůj

Podívejte se na každodenní příběhy ohrožených dětí a těch, kteří jim pomáhají!

Pro přehrání dokumentu Kde domov tvůj zadejte prosím svůj email.