Jak se mohu stát pěstounem? - SOS dětské vesničky

výběr a příprava pěstounů

Jste osoba pečující s dětmi či dítětem svěřeným/i do pěstounské péče a chcete se starat o více dětí? Chcete poskytnout zázemí dětem, které vyrůstají v ústavní péči? Chcete spolupracovat s naší organizací?

Nabízíme Vám uzavření dohody o výkonu pěstounské péče a zároveň nájemní smlouvy na rodinný dům v SOS dětské vesničce s dotovaným nájemným (Karlovy Vary 5 000 Kč měsíčně, Brno 5 000 Kč měsíčně, Chvalčov 4 500 Kč měsíčně). V rámci dohody o výkonu pěstounské péče Vás budou doprovázet naši odborníci, kteří budou reagovat na Vaše potřeby.

V případě Vašeho zájmu kontaktujte ředitele vesničky, se kterou byste chtěli spolupracovat.
Pokud jste v procesu rozhodování a chcete přijmout děti do Vaší péče, můžete se na nás obrátit také. 

jak se mohu stát pěstounem?

Žádost o zařazení do evidence pěstounů se podává sociálnímu odboru místně příslušného úřadu obce s rozšířenou působností. Sociální pracovnice provede šetření v domácnosti žadatelů a vyžádá si výpis z rejstříku trestů. Když je dokumentace kompletní, putuje krajskému úřadu k dalšímu posouzení. Ten zajistí psychologické vyšetření žadatelů, posouzení posudkovým lékařem a přípravu budoucích pěstounů na přijetí dítěte do rodiny. V případě pozitivního rozhodnutí krajského úřadu pak již nic nebrání příjmu dítěte (či dětí).

Po zařazení do evidence pěstounů je možné podepsat s SOS dětskými vesničkami Dohodu o výkonu pěstounské péče.

na začátek