Jeden den v SOS Sluníčku - SOS dětské vesničky

Šimon se dnes probudil už v půl šesté. Venku byla ještě tma, tak rychle mrknul na horní postel, jestli brácha ještě spí. Byl z domova zvyklý být jako myška, dokud dospělí nevstanou. Vzal si do postele autíčka, z peřiny si udělal terénní závodní dráhu a společně se skřítkem Viktorem tiše čekali na rozednění, aby nikoho nevzbudili.

V sedm hodin přišla teta Maruška a poslala děti do koupelny. Čištění zubů Šimona nikdy moc nebavilo a hotový byl raz-dva. „Šimonku, to ještě nejsi ani v půlce. Ještě jedeme.“ Když šlo o zoubky, teta byla neoblomná.

Z koupelny zamířili na snídani. Oba s bráchou mají rádi kakao, k němu teta dvakrát týdně peče koláč nebo barevnou bábovku, dnes ale měli chleba s meruňkovou marmeládou. Po snídani rychle obléct, nezapomenout čepici a pláštěnku, protože zase prší, a hurá za kamarády do školky. Šimon chodí do školky rád, teta Maruška ho totiž vyzvedává vždy po obědě a tak nemusí jít odpočívat. S odpoledním spaním se Šimon nekamarádí už dlouhý čas.

S tetou jedou pro bráchu a ostatní děti do družiny. Jindy by pak společně šli na hřiště, ale dnes stále ještě prší, tak jdou nejkratší cestou zpět a budou si hrát spolu v pokojíčku. Navíc ve tři hodiny přijde paní psycholožka, protože je čtvrtek, a bude si zase chtít povídat...

Navečer si Šimon hraje s ostatními dětmi a čeká, až si brácha dodělá ukoly. Chodí do první třídy a nejde mu čtení, a tak zatímco jejich teta Maruška vaří večeři, brácha trénuje čtení s tetou Markétkou. Jsou u písmenka t. Táta má pilu. Táta topí. Má sílu... Pro Šimona a jeho bráchu to nejsou nejlepší vzpomínky.

Po večeři (z rizota Šimon statečně povyndaval všechnu mrkev i hrášek) je ještě čas na pohádku v televizi a pak už teta opět velí nástup do koupelny. Tentokrát vezme Šimon hygienu poctivě, protože se opravdu těší  na večerní pohádku. Tu si s bráchou sami vymýšlejí. Jeden z nich začne a řekne první větu, druhý přidá druhou větu a tak se střídají a každý večer spřádají jiný legrační příběh. Ten dnešní bude o žirafě s krátkým krkem.

Chcete nám sdělit váš email a získat odkaz pro přehrání celého dokumentu Kde domov tvůj?

Ano, chci zadat email Ne, zavřít Pokračovat v přehrávání traileru
zavřítX

Kde domov tvůj

Podívejte se na každodenní příběhy ohrožených dětí a těch, kteří jim pomáhají!

Pro přehrání dokumentu Kde domov tvůj zadejte prosím svůj email.