Skutečné příběhy ohrožených dětí - SOS dětské vesničky

Skutečné příběhy

ohrožených dětí, kterým jste pomohli ke štěstí

Každý má rád příběhy s dobrým koncem. Díky vaší pomoci mohou pracovníci SOS dětských vesniček pomáhat dětem a jejich rodinám, nad jejichž osudem už mnozí lámali hůl. V minulém roce jsme takto pomohli 1272 ohroženým dětem a jejich rodinám. Toto jsou některé z ukázek každodenních zázraků, které se díky vám udály.

Markétka a její velké přání

Když si Markétka s maminkou v létě postavily stan, nešlo o vysněné prázdninové dobrodružství, nýbrž o nejhorší nouzi, jakou zažily. Jinou střechu nad hlavou najednou neměly. Jak se ale přiblížil podzim a noci začaly být chladnější, stalo se bydlení ve stanu neúnosným.

Marketka

Naštěstí se Markétka dostala do pražského SOS Sluníčka, do zařízení pro děti v akutní nouzi, kde zůstala v péči starostlivých tet. Našla zde veškeré potřebné materiální zázemí. Každý den za ní chodila milující maminka, která dělala vše pro to, aby Markétce splnila její největší přání – aby zase byly spolu a měly slušné bydlení.

Sociální pracovnice SOS dětských vesniček pomáhají rodičům ve svízelných situacích najít odpovídající zaměstnání a vyhovující bydlení. Protože každý si zaslouží pomoc.

Příběh dětí pana Nováka

Vychovat pět dětí může být velmi náročné i za normálních okolností. Když se k tomu přidají zdravotní a následně i finanční problémy, znamená to skutečně velké potíže. Pan Novák s pěti vlastními i pěstounskými dětmi tak zažil opravdu krušné chvíle. Zůstal s nimi totiž sám. Nejmladší holčičce přitom byl jen rok a půl a nebylo ji kam dávat na dobu, když pan Novák potřeboval vydělávat na živobytí.

pribeh_pestouna

Od příslušných úředníků dostal tip na SOS dětské vesničky. Později se celá rodina přestěhovala do SOS dětské vesničky, kde s rodinou okamžitě začaly pracovat sociální pracovnice. Postupně se během jednoho roku zlepšilo všechno, co šlo. Nejstarší Honza byl přijat na gymnázium a obchodní akademii. Zvolil si obchodku a nyní studuje v prvním ročníku. Ostatní děti mají rovněž ve škole vyznamenání.

Péťův šťastný nový domov

K některým dětem nebyl život už od začátku přívětivý. Péťova maminka našla smysl života jinde než v péči o syna, za nímž nakonec nedocházela ani na návštěvu do SOS Sluníčka v Karlových Varech, i když to mockrát slíbila. Péťa, který se k tetám dostal, když mu byly tři roky, z toho byl často smutný a plačtivý. Naštěstí ale dostal další šanci.

PetaI když se mu v SOS Sluníčku líbilo, mnohem radši je teď u svých pěstounů, kteří ho zahrnují láskou a dopřávají mu materiální zázemí, jaké potřebuje. Mezi neveselým začátkem a šťastným koncem ale byla spousta smutku, zmatenosti a neschopnosti nevinného dítěte pochopit celou situaci. Překážky se ale povedlo překonat díky tetám v SOS Sluníčku a psycholožce. A samozřejmě díky vám.

Závěr

Díky vaší štědrosti můžeme každý den pomáhat těm nejbezbrannějším z nás. Často jde o dlouhodobou, náročnou a mravenčí práci, na jejímž konci se však objeví veselý dětský úsměv. Naši pracovníci mohou každý den pomáhat ohroženým dětem jen díky vaší pomoci. Děkujeme, že pomáháte spolu s námi.

button3